GTX 950M ile oyun testleri

Merhaba arkadaslar. Gtx 950m ile birkaç oyun testi yaptım. Epey oynadım biraz da kanal reklamı gibi oldu ama abone olursanız tabi çok sevinirim.:)
Arkadaslar eğer test etmemi istediğiniz oyunlar varsa cod aw, sniper elite 3, cs:go, (just cause 3 satın aldım ama henüz indiremedim.) Assassin's Creed Syndicate ekleyebilirim. Şimdi sistemimi tanitayim : arkadaşlar işlemcim i7 4710mq, Ram 8gb ddr3 1600mhz, ekran kartim gtx 950m, bir önemi var mı bilmiyorum ama GTA5 SSD'de, cod ise HDD'de kurulu. Neyse ben tutmayayım sizi iyi seyirler:)

Gta5:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Call Of Duty Black Ops 3:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
CS:GO da CS:GO ya arkadaşım bu kadar hafif bi oyunun testi neden böylesine önemli ? :D Herkes CS:GO testi görmek için can atıyor GTX 970'le bile testini yapan var oyun Crysis gibi ağır falan olsa neyse anlarım da CS:GO nedir yahu?
Hafif ? CS:GO motor [source] olarak hafif bir oyun olabilir ancak rekabetçi bakımdan yüksek fps gerektiren bir oyundur. Dünyada en çok oynanan ve turnuvası düzenlenen oyunların başında geliyor. Crysis testi tabi beklenir ancak Crysis turnuvası gördünüz mü hiç? Yada profesyonel Crysis oyuncuları, takımları vs. ?

CS:GO ise major turnuvasında ödül havuzunda önceki sene 500.000 $ olan miktarı bu sene 1 milyon $`a çıkardı. Dolayısıyla bu oyunda iddianız varsa yada yüksek ranklarda oynuyorsanız 144hz monitör ve en az 200-300 fps veren bir ekran kartı ve işlemciye sahip olmanız gerekmekte. Çünkü fps 120-130 lara bile düşerse oyunun akıcılığını dolayısıyla reflekslerinizi yüksek miktarda etkiliyor. Eğer İngilizce`niz varsa şu videoyu izleyebilirsiniz.

Hafif ? CS:GO motor [source] olarak hafif bir oyun olabilir ancak rekabetçi bakımdan yüksek fps gerektiren bir oyundur. Dünyada en çok oynanan ve turnuvası düzenlenen oyunların başında geliyor. Crysis testi tabi beklenir ancak Crysis turnuvası gördünüz mü hiç? Yada profesyonel Crysis oyuncuları, takımları vs. ?

CS:GO ise major turnuvasında ödül havuzunda önceki sene 500.000 $ olan miktarı bu sene 1 milyon $`a çıkardı. Dolayısıyla bu oyunda iddianız varsa yada yüksek ranklarda oynuyorsanız 144hz monitör ve en az 200-300 fps veren bir ekran kartı ve işlemciye sahip olmanız gerekmekte. Çünkü fps 120-130 lara bile düşerse oyunun akıcılığını dolayısıyla reflekslerinizi yüksek miktarda etkiliyor. Eğer İngilizce`niz varsa şu videoyu izleyebilirsiniz.

Bak şimdi sana olayı şöyle açıklayım ben. 144 Hz bir monitörün varsa 144 FPS ve üstü zaten fark ettirmez ayrıyeten çok çok çok profesyonel bir oyuncu isen GTX 980'den aşağı bir ekran kartının da olacağını sanmıyorum. O monitörü de Gsync ile kullanırsan çok büyük bir fark olacaktır akıcılıkta (olumlu yönde). Şimdi gelelim esas mevzuya. Adam GTX 950M diyor başlıkta. Sen laptop ile turnuvaya katılan gördün mü ? GTX 950M bulunan bir laptopta 144 Hz monitör ile kapışabilecek bir ekran olduğunu düşünüyor musun ? Olay şu, bu adam 60 fps ve üzeri kare hızlarında sıkıntı çekmez ki CS:GO'da rahatlıkla alır o kare hızı değerlerini ve bunun testine gerek yok. Umarım açıklayıcı olmuşumdur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bak şimdi sana olayı şöyle açıklayım ben. 144 Hz bir monitörün varsa 144 fps ve üstü zaten fark ettirmez ayrıyeten çok çok çok profesyonel bir oyuncu isen GTX 980'den aşağı bir ekran kartının da olacağını sanmıyorum. O monitörü de g sync ile kullanırsan çok büyük bir fark olacaktır akıcılıkta (olumlu yönde). Şimdi gelelim esas mevzuya. Adam GTX 950M diyor başlıkta. Sen laptop ile turnuvaya katılan gördün mü ? GTX 950M bulunan bir laptopta 144 Hz monitör ile kapışabilecek bir ekran olduğunu düşünüyor musun ? Olay şu, bu adam 60 fps ve üzeri kare hızlarında sıkıntı çekmez ki CS:GO'da rahatlıkla alır o kare hızı değerlerini ve bunun testine gerek yok. Umarım açıklayıcı olmuşumdur.
Bu konudaki bilginizi zaten bu mesajla anladım. Keşke olayı tam kavramadan başkalarına anlatmaya çalışmasak.
Şimdi herkesde şöyle bir algı var. 60hz de 60 fps ve üstü fark yapmaz ve üstü fps gereksiz. Bu kesinlikle şehir efsanesinir. 60hz monitör demek saniyede 60 kareyi ekrana getirebilen monitör demektir. Peki öyleyse 60+ fps ne işe yarıyacak? Şöyle anlatıyım monitör her saniyede 60 kare göstermek istiyor ve saniyenin 60da birinde gpu dan kare alıp ekrana yansıtıyor. İşte burada gpunun bu kareyi ne zaman üretip ekrana gönderdiği önemli. Eğer 60 kare ve altı üretirse oyunda hafif takılmalar oluyor. Bunu v sync yada g sync gibi teknolojiler azaltsada bu sefer gpu ile monitör arası başka yazılım çalıştığından input lag denen olay ortaya çıkıyor. Eeee peki 60+ fps alırsam ne olur işte o zaman ekran gpu dan saniyede 60 tane seçtiği kareyi oyunun o anki görüntüsüne max yakınlıkda seçiyor ve takılmalar minimuma iniyor. 144hz de ve 200–300 fpsdd bu olay çok daha azalıyor ve oyun hareketleri çok yumuşak bir hal alıyor. Aslında attığım videoda 3kliksphillip bu olayı açıklıyor ama ingilizce video. Eğer yine anlatamadıysam video çekerek bu konuyu anlatmayı düşünüyorum o zaman daha iyi anlatmaya çalışırım. Mobilden yazdığım için kusura bakmayın yazım hatası olabilir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı