GTX 950M kullanınca oyunlarda akıcılık düşüyor

İşletim sistemi
Windows 10

fr1zzy

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16 GB 2666mhz
Ekran kartı
GTX 950M
İşlemci
I7 6700HQ
GTX 950M ve Intel HD Graphics olmak üzere 2 tane ekran kartım var. Oyunlarımı 950M ile çalıştırıyorum ve doğal olarak da laptopa görüntüyü Intel aktarıyor. Burada bir problem yok ancak örneğin aygıt yöneticisinden Intel HD Graphics'i devre dışı bıraktığım zaman FiveM'de 70 FPS alıyorken 120 FPS'e çıkarıyor yani performans gerçekten artıyor ve 60Hz'den 64Hz'e çıkıyor ekran tazeleme hızım. Burada da problem yok ancak oyuna girdiğimde dediğim gibi FPS 100'lerde olmasına rağmen oyun 30 FPS gibi oluyor yani akıcı değil ve donuyor hissi veriyor yardımcı olursanız sevinirim.

Ekran yenileme hızından daha fazla FPS alınca görüntüde akıcısızlık olabilir. Vsync açıp bakın.

Neden devre dışı bırakıyorsun ki. Oyunlarda ekran kartını kullan diye ayar olması lazım NVIDIA denetim masasında.

Zaten 950M'i kullanıyor ama Intel'i devre dışı bırakırsam aygıt yöneticisinden sadece 950M varken FPS dediğim gibi GTA gibi bir oyunda 100'lere kadar çıkıyor.
Ekran yenileme hızından daha fazla FPS alınca görüntüde akıcısızlık olabilir. Vsync açıp bakın.
Denedim bir değişiklik olmadı

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı