GTX 950M'i GTX 980M'e yükseltme

WerlZhix

Femtopat
Daha fazla  
Pin sayılarını tam olarak bilmiyorum. Yükseltme olarak GTX980M'i ısıtma işlemi ile eski GTX950M GPU'nun üstüne oturtabilir miyiz? Soğutmaya ek işlem uygulayacağım. Pin sayılarının eşit olup olmadığını çok araştırdım fakat hiçbir yerde bulamadım. Bana yardımcı olur musunuz?

Pin sayılarını tam olarak bilmiyorum. Yükseltme olarak GTX980M'i ısıtma işlemi ile eski GTX950M GPU'nun üstüne oturtabilir miyiz? Soğutmaya ek işlem uygulayacağım. Pin sayılarının eşit olup olmadığını çok araştırdım fakat hiçbir yerde bulamadım. Bana yardımcı olur musunuz?

GTX980M ile GTX950M arasında çok büyük bir fark yok. Yapılabiliyorsa minimum 1050 Ti Mobile kullanılmalı aksi takdirde uğraştığınıza değmeyecek.

Artı -1 Eksi
MXM slotu yok ise hayal.
Cihazın modelini belirtmelisi
cihaz Asus x550vx
GTX980M ile GTX950M arasında çok büyük bir fark yok. Yapılabiliyorsa minimum 1050 Ti Mobile kullanılmalı aksi takdirde uğraştığınıza değmeyecek.

Maalesef dostum iyi soğutulabilirse eğer; GTX980M, GTX1070 perfomansına eşit değer veriyor.
Yardımcı olabilmemiz için bu işlemleri yapmayı planladığın anakart ve laptopun marka modeli hakkında bilgi vermelisin.

Laptop ASUS X550VX.

Maalesef dostum iyi soğutulabilirse eğer; GTX980M, GTX1070 perfomansına eşit değer veriyor.

Kim söyledi sana bunu?
GTX 1070M 2.04GHz çalışabiliyor. GTX 980M 1.5GHz ile çalışabiliyor. OC yaptın diyelim yine eşit değere gelemezsin voltaj limitine takılıp değiştiremeyeceksin.
GTX 965M SLI model ekran kartı ancak 1070 ile aynı değeri sağlayabilir. Bu ekran kartını da sadece Gigabyte bilgisayarlarda görmüştüm zamanında.

Yeni konular

Geri
Yukarı