Gtx 960 Alarak Hata Mı Yaptım ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

WatchOZT

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese iyi forumlar,
Malum 4 gün önce GTA 5 çıktı.Bende bir hevesle aldım ama maalesef eski kartımda istediğim verimde çalıştıramadım.Eski kartım Sapphire 1 gb 256 bit HD 6850 idi. Bende dün gittim Asus Gtx 960 Strix modelini aldım. Fakat bir arkadaşım keşke R9 280 alsaydın dedi. GTX 960'ı almamın amacı 600 w PSU'ya sahip olmam, kartın küçük olması, az ses çıkarması ve kolay ısınmamasıydı. Bir de Vatan bilgisayardaki görevliler de 960 baya iyi bir kart deyince ona kaydım haliyle. Şuan için sıkıntı yok oyunları oynuyorum lakin 2 GB VRAM'i olması biraz korkuttu hata mı yaptım diye. Hani 2 GB diye seneye zorlanacak mıyım ? Kullanılmış bir kartında gidip r9 280 ile değişimini onaylayacaklarını sanmıyorum. Sizce bu kartı alarak hata mı yaptım. FX-6100 işlemci kullanıyorum ve 8 GB RAM'e sahibim. Yorumlarınızı bekliyorum iyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sakın GTX 960'ı R9 280 ile değiştirerek bir hata yapma. Fakat şunuda bil. 600 watt PSU ile çalıştıramayacağın tek GPU'lu kart yok.

Sakın GTX 960'ı R9 280 ile değiştirerek bir hata yapma. Fakat şunuda bil. 600 watt PSU ile çalıştıramayacağın tek GPU'lu kart yok.
Hocam benim de aklima soktular, eğer oluyorsa gidin 280 alin diyorlar. Aklimi kurcalayan şey, 2 GB yetecek mi ?

GTX 770 kullanıyorum ve şu ana kadar 2 GB Vram'in yetmediği hiç bir oyunla karşılaşmadım. Millet 2 GB Vram ile GTA 5'i köşe yumuşatmalardan kısıp yüksek ayarlarda oynuyor. 4 GB Vram isteniyor diyen FarCry 4'ü 2 GB Vram ile ultra ayarlarda oynuyorum. 4 GB Vram isteniyor High texture ayarlarda denilen Shadow Mordor'u 2 GB Vram ile bitirdim. Tamam arada sırada FPS düşüşleri yaşanıyordu ama oynanmayacak kadar değil. Ben şahsen "arkadaş, bu oyunu 2 GB Vram ile oynayamazsın" lafına hiç inanmıyorum. Öyle olsaydı eğer nVidia GTX 960'ı 2 GB Vram ile çıkartmazdı. AMD R9 285'e 2 GB Vram koymazdı ki R9 285 R9 280'in üst modeli bir kart.

2 GB 1080P için yeterlidir.

Birde şu var diğerinde 4 GB VRAM var kaldırır diye bir şey yok GB olması yetmiyor sadece. Yarın öbür gün güçlü bir oyun çıksa ultra ayarlarda 4GB VRAM istese R9 280 ne yapacak ultra ayarlarda mı açacak onu? Mediumda açarsa şükretsinler.

Bildiğim kadarıyla GTX 960, R9 280'le değil 280X'le yakın fiyatta. R9 280'le değiştirmek yanlış olur ama R9 280X'le değiştirme imkanın varsa iyi olabilir çünkü daha performanslı.

Takmışınız bi 1080p'de 2 GB VRAM yeterlidir diye. O 2 GB'lık VRAM bugün için yeterlidir ve bazı oyunlarda GTX 960 bazı oyunlarda R9 280 öndedir ama aralarında çok az FPS farkı vardır. 1 sene sonra çıkacak oyunlarda GTX 960, VRAM'den dolayı sırıtmaya başlar ve dolayısıyla 3 GB VRAM kullanan R9 280, GTX 960'tan daha uzun ömürlü olacaktır.

AMD R9 285'e 2 GB VRAM koymazdı ki R9 285 R9 280'in üst modeli bir kart.
R9 285'in sonra çıkmış olması, daha az güç tüketmesi R9 280'den daha iyi olduğu anlamına gelmiyor. Zaten insanlar R9 285 alacağına gitsin Nvidia GTX 960 alsın. Nvidia olması başlı başlına yeterli eşit şartlar altında.

GTX 770 kullanıyorum ve şu ana kadar 2 GB Vram'in yetmediği hiç bir oyunla karşılaşmadım. Millet 2 GB Vram ile GTA 5'i köşe yumuşatmalardan kısıp yüksek ayarlarda oynuyor. 4 GB Vram isteniyor diyen FarCry 4'ü 2 GB Vram ile ultra ayarlarda oynuyorum. 4 GB Vram isteniyor High texture ayarlarda denilen Shadow Mordor'u 2 GB Vram ile bitirdim. Tamam arada sırada FPS düşüşleri yaşanıyordu ama oynanmayacak kadar değil. Ben şahsen "arkadaş, bu oyunu 2 GB Vram ile oynayamazsın" lafına hiç inanmıyorum. Öyle olsaydı eğer nVidia GTX 960'ı 2 GB Vram ile çıkartmazdı. AMD R9 285'e 2 GB Vram koymazdı ki R9 285 R9 280'in üst modeli bir kart.
Yani dogru diyorsunuz. Testlere baktım 960'ı, 280X ile yaristiriyorlar. Benim amacım 2 yıl highda açsın oyunlarımı.

Beklentin High ise 2 yıldan fazla gider emin ol.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı