Gtx 960 Fan Çalışmama Sorunu

zBatuhan

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar dün sistem satın aldım. Bugun elime geçti. Vatan tarafından kurulup bios üzerinden test edildi. Sistemi de kendim kurdum. Size iki sorum var.
1. si pc'de arka egsoz fanı hiç dönmüyor. Bu normal midir? Kasada sadece görebildiğim kadarıyla işlemci sogutucu CM hyper t4 çalısıyor. İ5 4460 burdaki sorum egsoz fanda ekran kartı gibi dereceye göre mi çalısacak?
2. si ise ekran kartım Gtx960 4g msi gaming modeli bunda ise kartın ledini fanın çalısmasına göre ayarladım. Kart 58 dereceyi gördü ancak hala fanlar çalısmadı. Ne diyorsunuz? Ne yapmam gerekiyor? Sistemde bir sorun var mı?

Okudugunuz için teşekkürler.

1. si arka egsoz fanı dönmesi lazım mantıken. Kablolarını kontrol etmeni öneririm. 2. ise aynı modelin GTX 970 versiyonu bende mevcut. Kart yaklaşık 62 dereceden sonra fanları çalışmaya başlıyor. Denersen göreceksin büyük ihtimal zaten. Hayırlı olsun bu arada. :)

Egsoz fanının dönmesi lazım bencede. Ekran kartı ise, günümüzde ekran kartlarının çoğu belli bir ısıya gelince ancak fan çalıştırıyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı