GTX 960 HDMI görüntü vermeme sorunu

JerusAlem

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar en başından anlatayım geçen yeni ekran kartı aldım gtx 960 monitörüm de 1600x900 vga çıkışlı lg nin w2261vp modeli monitörünü aldım. İlk başta kasaya hdmi girişinden taktığımda 1024,768 ve 800x600 sadece bu 2 çözünürlüğü gördü hdmi den çıkarttım. Vga dan bağladımda normal 1900x1024 gördü fakat lg nin fortemanager die bi programı varmış hdmi den bağladığımda program monitörü görmedi. Vga dan bağladığımda gördü. Daha sonra vga dan çıkarıp hdmi ye bağladığımda hdmi normal çözünürlüğü gördü. Ben monitörün sağ tuşlarından ayarlama yaparken bi tuşa bastım ekran gitti hdmi power saving dedi görüntü gelmedi vga da geliyo ama tv ye bağlıyordum. O da 1900x1024 çözünürlü ona görüntü veriyodu bu sefer ona da görüntü vermemeye başladı. Tekrar eski sistem yapıyım dedim eski monitörümü bağladım vga dan yeni monitörü de tv gibi göstercek mi die hdmi den bağladım monitörün ışığı görüntü yokken yanıp sönerdi. Fakat bu sefer sinyal var gibi gözüküp monitörün ışığı yanıyor ama görüntü yok gittim yan komşuya denemek için onun pc den hdmi görüntü aldım kablo da da sıkıntı yok 2 tane kabloyla deniyom 2 sinde de sıkıntı yok. Kaç kere kapatıp açtım yeniden başlattım. Baya uğraştım bi ara tv ye geldi görüntü geldi ama monitöre o tuşuna bastıktan sonra daha da görüntü gelmedi. Ama uygudan hdmi monitöre bağladığımda görüntü geliyo bi türlü çözemedim gece kaç saattir uğraştım monitöre hdmi görüntü gelmedi nerdeyse girişini bozucam. Kusura bakmayın biraz uzun oldu format flan atsam düzelir mi? Windows 10 kullanıyorum. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam vgayı hdmi'a çeviren bir aparat var belki ondan alırsan olur.Ya da kasanın arkasına iyi bak doğru girişe sokmuyosundur belkide

Hocam aparata gerek var mı ki dün farklı monitör getirdim o da asus hdmi bu sefer hoşgeldiniz yazısından sonra görüntü veriyo şunu fark ettim nvidia denetim masasından baktığımda hdmi bağlı olmasına rağmen konnektör dvi gözüküyo?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı