GTX 960 işleme süresi çok fazla

Eren AK

Kilopat
Makaleler
21
Ekran kartı
GTX 960
Merhabalar, GTX 960 kartımın işleme hızı çok fazla olmaya başladı. R6 oyunun 10-11 ms oluyor Valorant gibi oyunda da 6-7 arası dolaşıyor. Monitör zaten 4 ms, demem o ki bu kartın işleme süresi bana dezavantaj oluyor. Sorunu nasıl çözebilirim? @Enes3078

Böyle düşük olmasına rağmen sorun edeni ilk defa gördüm :D Aldığın FPS değerlerini yazar mısın, işlemciyi ve diğer bileşenleri. FPS düşük değilse bu bi sorun değil.

Böyle düşük olmasına rağmen sorun edeni ilk defa gördüm :D Aldığın FPS değerlerini yazar mısın, işlemciyi ve diğer bileşenleri. FPS düşük değilse bu bi sorun değil.
FPS iyi durumda sorun yokta sanki oyunuma etki ediyor gibi hissediyorum.

X3440 3.7 GHz O.C
8 GB RAM DDR3
SSD+HDD oyunların hepsi HDD'de.

Ekran kartına yansıyan frame-time gecikmeleri özellikle R6 Siege gibi işlemciye de önem veren yapıdaki oyunlarda CPU performansının büyük bir önemi var. Atıyorum mesela X3440 da GTX 960'ı R6'da 1080p'de besler i5-8600K da fakat işin rengi 100 FPS+ gibi aşırı akıcı bir oyun deneyimi söz konusu olduğunda CPU-GPU arasındaki iletişim, donanımsal response time gecikmelerinde ciddi bir önem taşıyor. Tabii ne kadar hangi oranda hissedilir bu durum orası biraz değişik..

Geri
Yukarı