GTX 960 ROG Intel i3 2100 işlemcide darboğaz yapar mı

Raşit Gönenç

Kilopat
Makaleler
113
Yer
Bucak-Burdur
Daha fazla  
Meslek
Online İngilizce Öğretmeni
Merhabalar herkese. Kart konusunda kararımı verdim. MSI 760 alacaktım. Ancak stokta olan bir yer bulamadım. O yüzden Asus GTX 960 ROG'u buldum. İşlemcim sağlam bir işlemci değil biliyorum. Ancak bu ekran kartı bu işlemci üzerinde nasıl bir performans sergiler? Ufak tefek takılmalarla herhangi bir sıkıntım olmaz. Yeterli midir? Bu konulardan uzun süre uzak kaldığım için, pek bir bilgim yok maalesef.

Son düzenleme:
Ufak bir araştırmayla 2 video buldum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
2 sinde de dar boğaz yapıyor. Güzel bir soğutucu alıp Overclock da deneye bilirsin. Ama 760 alacağına her türlü 960 almak daha mantıklı. Dar boğaz yapsa bile 960 la daha çok performans alırsın. Fiyat olarak da aynılar zaten. Kesinlikle alacaksan 960 al yani :)

Araştırırım pek bilgim yok bu işlemci hakkında. Sadece bir fikir olarak önermiştim zaten. 3.4 e çıkardığı sürece hız aşırtmış oluyor sonuçta overclocktan bir farkı yok başka bir şey dense bile. Neyse dediğim gibi pek bilgim yok işlemci hakkında boşuna tartışmayalım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı