GTX 960 sistemin oyun performansı nasıl olur?

Founte

Decapat
Daha fazla  
Yeni sistem almayı düşünüyorum özellikleri:
Anakart: Gigabyte B450M DDR4.
İşlemci: Ryzen 3 3100.
Ekran kartı: GTX 960 OC Edition 2 GB GDDR5.
RAM: HP 8 GB DDR4 3000 MHz.
Yukarıdaki özelliklerle Valorant, GTA 5, Fortnite gibi oyunlarda kaç FPS alırım?

Son düzenleme:
RAM: HP 8 GB DDR3 3000 MHz.
Yukarıdaki özelliklerle Valorant, GTA 5, Fortnite gibi oyunlarda kaç FPS alırım?

Yanına bir tane daha 8 GB aynı RAM'den takdığınız zaman dediğin oyunlarda akar gider tabii ki Ultra ayar beklemeyin orta ayarlarda işinizi çok rahat görür. Bir de sistem kaç paraydı acaba?

RAM: HP 8 GB DDR3 3000 MHz.

B450 m anakarta DDR 3 RAM takmayı nasıl düşünüyorsunuz?

Tabii hangi oyunları oynamak istediğinize göre cevap değişir. GTA V, Witcher 3 ve o dönem çıkmış benzer oyunlar için tatmin edici olabilir, orta-düşük ayarlarda 720p rahat bir şekilde 60 fps belki biraz üstü, 1080p düşük ayarda üzmez diyelim :) Ancak daha güncel Cyberpunk 2077, RDR 2, GoW vb. oyunları oynayabilmek için haliyle yetersiz kalır. Online rekabetçi oyunlar için bir yorumum olmayacak, o türe uzağım. Zaten beklentinizi belirtmişsiniz bu açıdan yeterli bir sistem. Ama bir tık üstü oyunlar için RAM, GPU ve CPU açısından izin vermeyebilir. Alacaksanız şimdiden hayırlı olsun diyelim. SSD(sistem)+HDD yazmamışsınız ancak planlamışsınızdır diye varsayıyorum.

Son düzenleme:
Tabii hangi oyunları oynamak istediğinize göre cevap değişir. GTA V, Witcher 3 ve O dönem çıkmış benzer oyunlar için tatmin edici olabilir, orta-düşük ayarlarda 720p rahat bir şekilde 60 FPS belki biraz üstü, 1080p düşük ayarda üzmez diyelim :) ancak daha güncel Cyberpunk 2077, RDR 2, GoW vb. oyunları oynayabilmek için haliyle yetersiz kalır. Online rekabetçi oyunlar için bir yorumum olmayacak, o türe uzağım. Zaten beklentinizi belirtmişsiniz bu açıdan yeterli bir sistem. Ama bir tık üstü oyunlar için RAM, GPU ve CPU açısından izin vermeyebilir. Alacaksanız şimdiden hayırlı olsun diyelim. SSD(ssistem)+HDD yazmamışsınız ancak planlamışsınızdır diye varsayıyorum.

Ryzen 3 3100 ufak overclock ile 2070 Super besleyen bir işlemci küçük canavar RAM 16 yaptığı zaman yeterli işlemci güncel oyunlar için ileride 3060 takar sisteme yoluna bakar akar gider sistem.

Yeni konular

Geri
Yukarı