GTX 960 ve i5-4460 sistem yükseltme

BurakPG

Decapat
GTX 960 ekran kartim var.
i5-4460 islemci ve ASUS H81M-C anakartim var.
Anakarti degistirsem islemci ve ekran karti uyumu sart mi? Pek bilgim yok, o yuzden anakarti degistirmek istiyorum. Bu ozelliklere ve uyumluluga sahip bir anakart onerisi verebilir misiniz?
Butce fark etmez, onerilere açigim.

Anakartı değiştirirseniz işlemciyi ona göre takmanız gerekir ama ekran kartı için bu geçerli değil. Ekran kartını herhangi bir anakarta takabilirsiniz
peki hangi anakart ve hangi işlemciyi önerirsiniz? Tabii anakarta bağlı olarak ramlarda değişmesi gerek bir de ram önerisi alabilir miyim sizlerden?
Ha bir de mesela şuan ki işlemcim intel i5 4460 ben bunu değiştirip amd ryzen alsam ekran kartıyla uyum sorunu olur mu?

GTX 960 ekran kartim var.
i5-4460 islemci ve ASUS H81M-C anakartim var.
Anakarti degistirsem islemci ve ekran karti uyumu sart mi? Pek bilgim yok, o yuzden anakarti degistirmek istiyorum. Bu ozelliklere ve uyumluluga sahip bir anakart onerisi verebilir misiniz?
Butce fark etmez, onerilere açigim.

Maksimum bütçe söyler misin?

Ryzen sisteme geçmek istiyorsan anakart, işlemci ve RAM'ler değişmesi gerekli.
peki önerebileceğiniz ürünler neller?
Maksimum bütçe söyler misin?
max bütçem 2-2.5k sadece anakart işlemci ve ramlar için
Ryzen sisteme geçmek istiyorsan anakart, işlemci ve RAM'ler değişmesi gerekli.
İlla ryzen olmasınada gerek yok intel de olur farketmez ama iyi güzel bir şey olması lazım.

Peki önerebileceğiniz ürünler neller?

Max bütçem 2-2.5k sadece anakart işlemci ve RAM'lar için.

İlla Ryzen olmasınada gerek yok Intel'de olur fark etmez ama iyi güzel bir şey olması lazım.

Buyur.
i3 10100>Ryzen 3 3100.

Buyur.
i3 10100>Ryzen 3 3100.
çok teşekkür ederim. aklıma takılan bir soru var i3 neden ryzen den daha iyi dediniz acaba? Bilmediğim için soruyorum şimdi benim i5 işlemcim i3 den üst fakat nesil olarak i3 benimkinden daha iyi. yanlışım varsa düzeltin ben öyle okumuştum. Ve bu parçaları alsam montaj aşamasında büyük-küçük gelme durumu olur mu kasaya?
Ayrıca ekran kartım beni 2-3 yıl daha götürür mü? İyimidir şuan kullandığım ekran kartı?

Çok teşekkür ederim. Aklıma takılan bir soru var i3 neden Ryzen'den daha iyi dediniz acaba? Bilmediğim için soruyorum şimdi benim i5 işlemcim i3'den üst fakat nesil olarak i3 benimkinden daha iyi. Yanlışım varsa düzeltin ben öyle okumuştum. Ve bu parçaları alsam montaj aşamasında büyük-küçük gelme durumu olur mu kasaya?
Ayrıca ekran kartım beni 2-3 yıl daha götürür mü? İyi midir şu an kullandığım ekran kartı?

Kartin gayet iyi.
2-3 sene daha idare eder.
i3 10100, AMD tarafında Ryzen 3 3300X'e eşit, Ryzen 3 3100'den daha güçlü.
i3 10100=3300X>3100>2600X>2600>1600 AF.
Bir çok kişi zaten bunu bilir lakin size detaylı anlatmak istedim.
Önerdiğim islemci 3100'den daha güçlü bir işlemci.

Geri
Yukarı