GTX 960 ve i5 6500 sistem yeniden başlatma sorunu

İnancays

Hectopat
Daha fazla  
Bu konu hakkında fazlasıyla konu açılmış ama benimki biraz daha farklı gibi geldi. Bu yüzden emin olmak amacıyla bu konuyu açıyorum. Bilgisayarımı 2016 yılında topladım sorunsuzca çalışıyordu fakat 5 ay kadar önce bu sorunu yaşamaya başladım. Öncelikle bu kendini yeniden başlatma olayı GTA V gibi oyunları oynarken olmaya başladı. Mekaniğe veya hastaneye girince bilgisayar kendini yeniden başlatıyordu. Ekran kartından şüphelenmiştim haliyle ama 1 ay sonrasında internette video izlerken bile kendini yeniden başlatmaya başladı. CPU ve GPU'da gram ısınma yokken bile kendini yeniden başlatıyor acaba bu ekran kartından olabilir mi? Eğer değilse her zamanki gibi klasik PSU problemi mi? Yardımcı olmak isteyenler için sistem özelliklerimi aşağıya bırakıyorum şimdiden teşekkür ederim.

• Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 960 4G.
  • Işlemci: Intel Core i5 6500 (Skylake) 3.20 GHz.
  • Anakart: MSI B150M Bazooka Intel B150 soket 1151 DDR4 2133MHz.
  • RAM; HyperX Fury DDR4 8 GB.
  • Güç kaynağı: Corsair builder vs serisi 650W (kronik arızalı olduğu ve veriminin düşük olduğu söyleniyor. Yeni olanı değil eski modeli.)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı