GTX 960M GPU Kullanımı Düşük

aademirciogluu

Kilopat
Bir süredir GTX 960M kartı ile yaşadığım düşük FPS problemini çözmeye çalışıyordum. Sorunu buldum sanırım. Oyunu aşağı alıp tekrar oyuna girince GPU kullanımı %98 civarında oluyor ve gayet iyi FPS alabiliyorum. Ancak belli bir süre geçtikten sonra %50'lere kadar iniyor ve bu inanılmaz fazla bir FPS düşüşü yaşatıyor. Her oyunda bu durum geçerli. Ayrıca GPU sıcaklığı 90 dereceleri buluyor. Isınmasından ötürü müdür? Yoksa farklı sebepler neler olabilir? Nasıl çözebilirim?

Evet ısınmasından ötürü. Oyunu alta aldığınızda GPU'ya binen yük azalıyor ve dolayısıyla sıcaklıkta düşüyor buna bağlı olarak GPU kullanımınız artıyor tabii ki.
Termal macun yenileyebilirsiniz yenilemediyseniz.
GTX 960M sıcaklık sınırları kaç bilmiyorum ama benim laptopumda 70'i geçmiyor GTX 1650.

Evet ısınmasından ötürü. Oyunu alta aldığınızda GPU'ya binen yük azalıyor ve dolayısıyla sıcaklıkta düşüyor buna bağlı olarak GPU kullanımınız artıyor tabii ki.
Termal macun yenileyebilirsiniz yenilemediyseniz.
GTX 960M sıcaklık sınırları kaç bilmiyorum ama benim laptopumda 70'i geçmiyor GTX 1650.
Tamamdır termal macunu yenilemeyi deneyeceğim, içini açıp bir temizliğini de yaparım hem.

Yardımlarınız için teşekkürler, bilgisayarı götürdüm bütün entegrelerin macunu değiştirildi. Kurumuşlar. Ayrıca fanlar tozlanmış onlar da temizlenmiş. FPS'te gözle görülür fark var iki katına çıktı resmen. Ancak hala 90 dereceleri buluyor GPU1. Fakat laptop olduğundan ötürü soğutma sistemlerinin çok iyi olmadığını biliyorum. 960M'li bir bilgisayar için ve birkaç yıllık bir bilgisayar için normal sayılabilecek bir değer sanırım. Tekrardan teşekkürler.

Geri
Yukarı