GTX 970 boştayken 60 derece oluyor

Arkadaşlar, şöyle bir saçma durum var: Termal macun yeni değiştim fakat GTA V'te yükteyken FurMark testindeyken 60 derece olan kart boştayken de 60 derece oluyor. Bunun sebebi ne olabilir? ASUS GTX 970 4 GB var.

Dosya Ekleri

• asdasdasdasdsdasaddsasda.png
    asdasdasdasdsdasaddsasda.png
    62 KB · Görüntüleme: 60
  • Adsz.png
    Adsz.png
    1 MB · Görüntüleme: 42
Normal hocam. Bilgisayar boşta iken ekran kartı fanı boş yere dönmesin diye. Ben de GTX 1650 kullanıyorum boşta 53 derece oluyor. Kontrol ettim, fanlar dönmüyor. Dönmemesi zaten daha iyi. Bilgisayar boşta dururken fanlar dönse, ekran kartı 30 derece olsa ne işime yarayacak? 53 derece olsun, sessiz olsun. 80 derece üzeri riskli zaten. LoL gibi küçük oyunları oynarken yine fan dönmüyor bile. FurMark testinde 69 dereceyi geçmiyor. Fan da %50'yi geçmiyor. Bu bir sorun değil yani.

ASUS GTX 970 ekran kartı kullanıyorum sistem boşta 65 derece oluyor 65 derece olduktan sonra fanlar çalışmaya başlıyor bu normal mi MSI afturbunerden fan ayarı yapim mi böyle kalsın mı?

Hocam yukarıda yazdığım mesajı okuyun. Fan ayarı yapmanıza gerek yok. Boşta 60 derece olması sıkıntı değil, risk 80 dereceden sonra başlar. Fan ayarı ile oynarsanız boştaki sıcaklığı 30-35'e kadar düşürürsünüz. Ama kasadan çok fazla ses gelir. Ve hiçbir işinize yaramaz. Olduğu gibi kalsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı