Çözüldü GTX 970 CS:GO Düşük FPS Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Takeshi Kovacs

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Adana
Sistem:
  • i5 4460
  • GTX 970
  • 2x4 1866 MHz RAM (tek kanal)
  • Z97-P Anakart

Oyunda normalde GPU kullanımı düşük, malum grafikleri çok üst düzey değil. Ama GPU kullanımı aşırı dalgalanıyor. Ben 180 FPS aşağısını görmek istemezken, FPS 250 - 90 arasında gidip geliyor, çatışmada düşüyor daha çok. Youtube'da gördüğüm kadarıyla GTX 1060'ı olanlar %80 GPU kullanımı ile 250 FPS'i düşmezken bende %25-60 arası sürekli gidip geliyor. Sizin yazacağınızı tahmin ettiğim için:

60 Hz monitörüm var fakat 60 FPS üstündeki değerler için görüntü aynı değil. 90 FPS ile 250 FPS arasında muazzam bir fark var.
Yırtılma konusunda, 90 FPS'de yırtılmayı aşırı hissederken 250 FPS'de neredeyse hiç hissetmiyorum.
Cevaplarınızı buna göre verirseniz çok sevinirim.

Çözüm
Bu sorun tek CS:GO'da mı var yoksa başka oyunlarda da aynı darboğaz konusu geçerli mi?
GTA 5'de %80 üstü oluyor genelde, yani normal. AC Origins %99 sabit.
Ayarlarda işlemci çoklu çekirdek kullanımı açık mı? MSAA'yı yükseltmeyi denediniz mı?
Evet çoklu çekirdek açık, o kapalıyken FPS daha da düşüyor. MSAA 8X.
Bellekleri çift kanal takınca sorun çözüldü. 180 FPS altı görmüyor.
Oynadığınız çözünürlük ne? Çözünürlük yükseltmeyi denediniz mi? Çözünürlük yükselttiğinizde işlemcideki yük azalıp ekran kartına ağırlık verilir. Kullanımı artar, FPS'inizin de drop yememesi bir ihtimal.

İşlemciniz ekran kartına zayıf geliyor. Yani bir darboğaz sözkonusu. Ben asus gtx 970 ekran kartım ve i5 8400 işlemcimle 1080p yüksek ayarlarda dust 2 245-299 fps arası oynuyorum, ayrıca gpu kullanımı yüzde yüz genelde

İşlemciniz ekran kartına zayıf geliyor. Yani bir darboğaz sözkonusu. Ben asus gtx 970 ekran kartım ve i5 8400 işlemcimle 1080p yüksek ayarlarda dust 2 245-299 fps arası oynuyorum, ayrıca gpu kullanımı yüzde yüz genelde
Bana da işlemci kaynaklı gibi geliyor.
Bence işlemci kötü bir işlemci değil, gtx 970 kartını kaldırabilecek kadar gücü olduğunu düşünüyorum. Ekran kartınızın mevcut güncellemesi var mı?
Hayır, son sürüm yüklü.

Bu sorun tek CS:GO'da mı var yoksa başka oyunlarda da aynı darboğaz konusu geçerli mi?
GTA 5'de %80 üstü oluyor genelde, yani normal. AC Origins %99 sabit.
Ayarlarda işlemci çoklu çekirdek kullanımı açık mı? MSAA'yı yükseltmeyi denediniz mı?
Evet çoklu çekirdek açık, o kapalıyken FPS daha da düşüyor. MSAA 8X.
Bellekleri çift kanal takınca sorun çözüldü. 180 FPS altı görmüyor.

Çözüm
Aynı sorun bende de var Msi ge72 6qf Apache Pro
i7 6700HQ
GTX 970M 3GB
8GB RAM 2200MHz

her türlü oyunu yüksek ayarda oynuyorum ama cs go da 110 fps geçmiyor en düşük ve en yüksek ayarda hep aynı fps her türlü yöntemi denedim yardımcı olursanız sevinirim---driverlar güncel win 10

Yeni konular

Geri
Yukarı