GTX 970 Görüntü Sürücüsü Yanıt Vermeyi Kesti ve bu Durumdan Kurtuldu

Gorgomit

Hectopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Öncelikle daha önce bu konudan açıldığının farkındayım fakat cevabı bulamadım. Olay NBA 2K16'yı 4K çözünürlükte açmayı denememle başladı. Birden oyun kapandı ve "NVIDIA Windows Kernel Mode Driver, Version 355.98 görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve başarıyla bu durumdan kurtuldu." hatasını aldım. Bu sefer bilgisayarın 4K özelliği kapadım. Bu sefer oyuna girdi ama 0 ile 3 fps arasında bir değer alıyorum. Bu sefer uzun bir uğraştan sonra bazı ayarları kapattım ve çözünürlüğü düşürdüm. Bunları yapınca fps tekrar yükseldi. Çözünürlüğü tekrar yükselttiğimde yine oyundan attı ve aynı hatayı verdi.
Bilgisayar sistemim şöyle:
NVIDIA GTX 970
i7 3930K
32 GB RAM
Sabertooth X79

Sürücü güncel olduğuna göre ekran kartının GPU'su arızalı olabilir. Son olarak tekrardan Windows 10 kurup tekrar deneyin. Eğer düzelmezse kartta sorun vardır. Ek olarak anakarttaki farklı bir Pci-e portuna takarak deneyin.

Sorunun nerde olduğunu tam olarak anlamak için başka bir oyunda 4K açıp oynamayı dener misin? Belki oyunun yazılımsal bir hatası vardır?

Aynı sorunu bende 1 ay öncesine kadar arada yaşıyordum. Ama son 1 aydır kendiliğinden kesildi. Üstelik o sorun çıktığı zamanlarda bile ekran kartı performansı konusunda bir düşme veya hataya rastlamadım,67 dereceyide geçmedi.

GTA V'i 4K'da kasmadan ve rahatlıkla açabiliyorum. Sadece 1 oyunda oluyor bu hata. Kernel hatasınıda araştırdım ama kendi versiyonumu bulamadım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı