GTX 970 Hız Aşırtma - Overclocking

Overclock konusunda ilk tecrübem olacak. MSI GTX 970 ile hangi değerlere kadar arttırmalıyım en fazla? Kartın ömrünü azaltmasını istemiyorum, Witcher 3 oynarken alacağım fps'yi biraz daha arttırmak istiyorum sadece

MSI GTX 970

Voltaj: +87
Güç Limiti: +110
Sıcaklık Limiti: 91
Core Clock: +185
Memory Clock: +500

3 saat MSI Kombuster ile test ettim stabil.

AMD FX 8350 CPU ile (4,9 GHZ ye overclocklu)

Unigine Heaven Benchmark 4.0'da yaklaşık 67 FPS alıyorum.
image.jpg

Bu ayarlar nedir :D Ben açık devre sıvı soğutmalı sistemim mevcut.

GPU Voltaj : +38
Power Limit : +108
Cpu Core Clock : +180
Memory Clock : +580 çalıştırmaktayım aldığım base skorlara göre %10 performans artışı sağlamaktayım.

Kış gelince camları açıp yükseltmeyi düşünüyorum, sizce etkisi ne kadar olur? Şu an Antalya 35 derece ve kışın eksilere kadar düşecek. Bu 40 derecelik fark, sistem sıcaklığına direkt yansır mı?

Kış gelince camları açıp yükseltmeyi düşünüyorum, sizce etkisi ne kadar olur? Şu an Antalya 35 derece ve kışın eksilere kadar düşecek. Bu 40 derecelik fark, sistem sıcaklığına direkt yansır mı?
Hava soğutma olduğuna göre yansımalı diyorum da nasıl oturacaksınız pc başında?
5 fps az alırım montla oturmam.

OC'lu kullanmak için msi afterburneri açık tutmamız lazım mı arka planda yoksa kapatsakta ekran kartımız hep OC'lu kalacak mı mesela bilgisayar açılıp kapandığında falan

OC'lu kullanmak için msi afterburneri açık tutmamız lazım mı arka planda yoksa kapatsakta ekran kartımız hep OC'lu kalacak mı mesela bilgisayar açılıp kapandığında falan
MSI afterburner açık kalmalı yoksa O.C. olmaz. Simge durumuna küçült kalsın. Msi afterburner programında Windows başlarken programı başlat(Windows startup) seçeneği mevcut küçük bir yazı görürsün onu aç. Sonra her başladığında kendi o.c. yapar.

Merhaba Arkadaşlar elimde Gigabyte GTX 970 Gaming G1 ekran kartı mevcut ve buna hız aşırtma (overclock) yapmak istiyorum.

Uygulamayı MSI After Burner ile yaptım.
Baz frekans 1178 boost 1329

• Güç %110
  • GPU Hızı +140
  • Bellek Hızı +300
  • Voltaj da değişiklik yapmadım ve stabil tutabildim.
  • Max frekans 1467 oldu.

Internette yabancı forumlardan baktığım kadarıyla;
  • Güç %110
  • GPU Hızı +150
  • Bellek Hızı +500
Şeklinde bir overclock yapılmış ben stabil tutamadım.

Farkı şekillerde Hız aşırtma (OC) yapan arkadaşlar buradan paylaşırsa sevinirim.

selamlar bende verdiğiniz değerler ile overclock yaptım ve bir sıkıntı çıkmadı fakat oyuna girdiğimde veya boştayken gpu clock stock hızında kalıyor yaptığım overclokc hızına çıkmıyor neden olabilir bazen artıyor ama çok ince olarak ama genelde sabit default olarak çalışıyor neden olabilir?

Yeni konular

Geri
Yukarı