GTX 970 ile Overclock

DarkFollow

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben sistem topluyacağım. Önceliğim bu sistemde gtx 970 olması. Bütçem 2700 TL. Ben işlemci i5 4690 alacağıma overclock yapmayı düşünüyorum. Anakart ve işlemci olarak:
Intel Pentium g3258
anakart olarak:Asus h81m

Kullanmayı düşünüyorum.
Sizin de sistem önerilerinizi bekliyorum ve overclock hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Not: Sistemde klavye, mause, kulaklık, monitör, SSD vs.. şeyler olmasın.

YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM.

Yanlış Bilgi
GTX 970 ekran kartları 1400 tl civarı oluyor. Bu arada başlıktan anladım ki GTX 970' i OC yapmak istiyorsun. Eğer öyle ise OC yapılabilir. Eğer işlemciyi OC yapcaksan o da uygun fakat g3258 alacaksan uygun. H81 gibi yongalarda OC yapılamıyor. Sadece o işlemciye özel OC var. Sistem olarak 1 ya da 2 TB harddisk alabilirsin. OC' yi tam olarak bilmeden OC yapma bu arada .

GTX 970 ekran kartları 1400 tl civarı oluyor. Bu arada başlıktan anladım ki GTX 970' i OC yapmak istiyorsun. Eğer öyle ise OC yapılabilir. Eğer işlemciyi OC yapcaksan o da uygun fakat g3258 alacaksan uygun. H81 gibi yongalarda OC yapılamıyor. Sadece o işlemciye özel OC var. Sistem olarak 1 ya da 2 TB harddisk alabilirsin. OC' yi tam olarak bilmeden OC yapma bu arada .

Teşekkürler birde i5 4690 performansını verirmi acaba ? Örnek bir sistem toparlarsanız sevirim bu overclock olayından pek anlamıyorum tanıdığıma yaptırıcam.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçeyi biraz daha yükseltirsen daha iyi bir sistem toplanabilir. Bu arada g3258 i5 4690 kadar performanslı olmaz. O işlemciyle GTX 970 almanı da pek tavsiye etmiyorum .

Teşekkürler. Peki önerebileceğiniz 3000 TL lik bir sistem var mı ? Ya da i5 4460 kullanılırmı GTX 970'e.

OC yapmalık sistem istiyorsan, o paraya, o ekran kartı ile beraber olmaz kardesim maalesef. Toplayacağın sisteme monitor dahil mi ? Neler istiyorsun, bunları yazarsan daha kolay yardım edebiliriz.
Mesela bende yakında 2.700-2.800 arasında sistem topladım, monitor dahil olarak, istersen atabilirim ...
@Camila 4690 niye olmuyormuş 970 ile ?

OC yapmalık sistem istiyorsan, o paraya, o ekran kartı ile beraber olmaz kardesim maalesef. Toplayacağın sisteme monitor dahil mi ? Neler istiyorsun, bunları yazarsan daha kolay yardım edebiliriz.
Mesela bende yakında 2.700-2.800 arasında sistem topladım, monitor dahil olarak, istersen atabilirim ...
Olmuyor diye birşey demedim.
3500 TL ye Phoenix PC Oblivion alınabilir. Hem de Technopat incelemesini de yapmış. Bütçen yeterse o bilgisayarı alabilirsin .

Teşekkürler. Peki önerebileceğiniz 3000 TL lik bir sistem varmı ? ya da i5 4460 kullanılırmı gtx 970' e
Buyur, 4460lı ve Gtx970li.
upload_2015-5-6_18-38-22.png

Olmuyor diye birşey demedim.
3500 TL ye Phoenix PC Oblivion alınabilir. Hem de Technopat incelemesini de yapmış. Bütçen yeterse o bilgisayarı alabilirsin .

O kart ile o işlemciyi almanızı tavsiye etmem demişşin, "Niye böyle bir şey söyledin ?" anlamında söyledim.
3500 TL'ye Phoenix alınacağına aynı sistemi alıp, ekran karti modeli değiştirilebilir, farklı olan kasa olur

Herşey tamam da OC olmayacak sisteme Z97 gereksiz gibi geldi.
Onun yerine H97 Gaming 3 alınabilir sanki ?

Teşekkürler karahan. Arkadaşlar monitörüm var o yüzden monitör, SSD, DVD rom, klavye mause kulaklıksız sistem lazım her türlü fikire açığım.
Arkadaşlar onerılerınıze göre gıdıp vatandan alıcam toplatıcam.

Sistemime monitör dahil değil kardeşim. Bu arada Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı