GTX 970 Ryzen 5 2600X sistem çok ısınıyor

kritvkras

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarım çok fazla ısınıyor. Nasıl önüne geçebilirim?

GTX 970.
Ryzen 5 2600X (stok fan)
16 GB RAM.

Dosya Ekleri

• Msi After Burner.png
    Msi After Burner.png
    191,6 KB · Görüntüleme: 94
NVIDIA 4 GB 128 bıt olan sanırım. Vallahi bilmiyorum çok uzun zaman oldu sanırım. İşlemci ve anakartı yeni aldım. Bilgisayarcı sürmemiştir herhalde. En iyisi yeni macun alıp sürmek olacak sanırım.

Bilgisayarın yan kapağını açıp ekran kartının fotoğrafını çek ve Google'a
GTX 970 modelleri diye yazıp aratırsan seninkini bulabilirsin.

Bilgisayarın yan kapağını açıp ekran kartının fotoğrafını çek ve Google'a.
GTX 970 modelleri diye yazıp aratırsan seninkini bulabilirsin.

Hocam işlemciyi yeni aldım neredeyse 3-5 ay anca oldu. Takılırken macun sürüldü. Modelini öğrenmem tam olarak ne işime yarayacak. Bilmediğim için soruyorum yanlış anlamayın.

Hocam işlemciyi yeni aldım neredeyse 3-5 ay anca oldu. Takılırken macun sürüldü. Modelini öğrenmem tam olarak ne işime yarayacak. Bilmediğim için soruyorum yanlış anlamayın.
Termal macunu işlemci için değil ekran kartı için kullanacaksınız.

Modelini öğrenmeniz ısının neden kaynaklandığına yardımcı olur,
Isınız bana GTA V için birazcık fazla geldi aynı karta sahibiz Full ayarlarda 57-58 derece olarak geziyordu ısılarım.

Termal macunu işlemci için değil ekran kartı için kullanacaksınız.

Hocam sana teşekkür ederim. Sipariş ettim geldi kabul ettim köpek gibi uygulama açtım. 60 dereceyi görüyor ama her şey açık Premiere Pro'sundan After Effects'sine valorantından Chrome'a her şey açık.
970'in hangi modelini kullanıyorsunuz? ASUS STRIX ise normal fanlar 60 derecedenden sonra döner işlemciye gelecek olursak en son termal macun yenilemesini ne zaman yaptınız? 3 aydan fazla bir süre olduysa kaliteli bir termal macunla ciddi derecede sıcaklığı düşürebilirsiniz.

Hocam sana teşekkür ederim. Sipariş ettim geldi kabul ettim köpek gibi uygulama açtım. 60 dereceyi görüyor ama her şey açık Premiere Pro'sundan After Effects'sine valorantından Chrome'a her şey açık.

Geri
Yukarı