GTX 970 sistem FPS düşüşü

Behran Sönmez

Kilopat
Daha fazla  
RAM
GSkill 16 (4x4)GB 1600 MHz CL9
SSD veya HDD modeli
Samsung 850 EVO 120GB, Samsung 850 EVO 240GB,
Ekran kartı
MSI GTX 970
Anakart
MSI H97 Gaming 3
İşlemci
Intel i7 4790
Merhaba, benim sistem parçalarım yukarıdaki gibi yani eski bir bilgisayarım var. Eski işlemcim i5 4460 idi, yakın zamanda bunu i7 4790 ile değiştirdim. Bende i5 4460 varken zaman içinde her oyunda FPS değerim bir hayli düştü, örneğin Battlefield 4'te bir haritada 130 FPS alır iken zamanla bu düştü ve 100 FPS'i bile göremez oldum, aynı haritada FPS değerim artık 70-80 idi, daha sonra işlemcimi i7 4790 ile değiştirdim ama hiçbir oyunda +1 FPS artışı bile olmadı hala kasmalar, düşük FPS sorunu devam ediyor bunun sebebi ne olabilir? Bilgisayar eskidi diye eski FPS değerlerini göremiyorum diye düşünüyordum ama işlemcimi değiştirdim ve bir şey değişmeyince anlam veremedim, yardımcı olursanız teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Belki sorun sıcaklıklar ilgilidir oyun içi sıcaklıklarınızı paylaşır mısınız 90 üstündeyse termal macun yenileyin derim.
Genelde böyle şeylere takılmam lakin 1453. mesajım

Belki sorun sıcaklıklar ilgilidir oyun içi sıcaklıklarınızı paylaşır mısınız 90 üstündeyse termal macun yenileyin derim.
Genelde böyle şeylere takılmam lakin 1453. mesajım
Sıcaklıklarım 40-50 arası oluyor genelde ya da maksimum 50-60 arası oluyor.

Ya sistemin fazla ısınıyor ya da yazılımsal bir problem yaşıyorsun. Isıları kontrol ettin mi?
Sıcaklıklarım normal 40-50 arası ya da maksimum 50-60 oluyor. Sorun ne bilmiyorum biosum güncel PSU yetiyor...

Hocam oyun kaç VRAM kullanıyor?
Fazla VRAM yemiyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı