GTX 970 Sistem Tomb Raider FPS Düşüşü

-Master

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Tomb Raider oyunun steamdan satın aldım. Fakat 2k en yüksek ayarda fps düşüşleri olmakta.

Sistemim bu, en yüksekten ultraya alınca fps düşüşü düzeliyor ama oyunda istemediğim bir değişiklik oluyor. Aynı şekilde en yüksekte de 1920x1080p'ye alınca en yüksekte de fps düşüşü olmuyor ama görüntü bozuluyor.

Bu oyunun kasması normal mi? 2k çözünürlük / en yüksekte. 60 fps'de oynarken birden 30'a kadar düştüğü oluyor patlamalarda, atlamalar vs. çokta yeni bir oyun sayılmaz çünkü. Sistemimin kaldıracağını düşünüyorum.

zrz0mY.png

Nvidia'nın Rise of the Tomb Raider'da 1440p/60FPS için tavsiye ettiği kart GTX980ti. Doğal olarak FPS'te sürekli dalgalanmalar yaşayacaksın. Shadow Quality ve Sun Soft Shadows gibi ayarları high seviyesine alırsan yoğun sahnelerde stabil 35-40 fps alabileceğini düşünüyorum. Birde anti alasing ayarında FXAA kullan.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı