GTX 970 sistemde GPU kullanımı rastgele değişiyor

melokaya

Kilopat
Daha fazla  
ASUS GTX 970 4 GB ekran kartı.
i7 3770 işlemci.
16 GB 1600 MHz RAM.
Bulunan sistemimde Apex Legends veya CoD Warzone veya Battlefield 1,5 multiplayer gibi oyunlarda genel olarak her oyunda oyunda olan olaylardan, efektlerden vs. bağımsız GPU kullanımı bir anda düşüyor. Her haliyle 70 FPS aldığım oyunda bir dakikalığına 30 FPS de oynamaya başlıyorum. Sonra kendi kendine tekrar düzeliyor. Sebebi ne olabilir? Darboğaz olmuyor eminim çünkü sistem CPU'yu asla %100 kullanmıyor ve GPU'yu %99 da.
Rahatça kullanırken oyundaki olaylardan bağımsız olarak gerçekleşiyor. Güç yönetimiyle bir alakası olabilir mi? Şimdiden teşekkürler.

ASUS GTX 970 4 GB ekran kartı.
i7 3770 işlemci.
16 GB 1600 MHz RAM.
Bulunan sistemimde Apex Legends veya CoD Warzone veya Battlefield 1,5 multiplayer gibi oyunlarda genel olarak her oyunda oyunda olan olaylardan, efektlerden vs. bağımsız GPU kullanımı bir anda düşüyor. Her haliyle 70 FPS aldığım oyunda bir dakikalığına 30 FPS de oynamaya başlıyorum. Sonra kendi kendine tekrar düzeliyor. Sebebi ne olabilir? Darboğaz olmuyor eminim çünkü sistem CPU'yu asla %100 kullanmıyor ve GPU'yu %99 da.
Rahatça kullanırken oyundaki olaylardan bağımsız olarak gerçekleşiyor. Güç yönetimiyle bir alakası olabilir mi? Şimdiden teşekkürler.

1)işlemci ısınıp GHz düşürdüğü için mantıken ekran kartı kullanımı düşüyor olabilir.
2)ekran kartı ısındığı için performans düşürüyor olabilir.
3)yazılımsal bir sorum olabilir.
Ayrıca oyunları monitörünüz kaç p ve oyunları hangi ayarlarda oynuyorsunuz.

1)işlemci ısınıp GHz düşürdüğü için mantıken ekran kartı kullanımı düşüyor olabilir.
2)ekran kartı ısındığı için performans düşürüyor olabilir.
3)yazılımsal bir sorum olabilir.
Ayrıca oyunları monitörünüz kaç p ve oyunları hangi ayarlarda oynuyorsunuz.

1080p ve medium-Low oynuyorum ama high ayarlarda da durum aynı. GPU 50 dereceyi geçmiyor ama CPU 80 derecelere geliyor ondan olabilir mi?

Geri
Yukarı