GTX 970 SLI vs GTX 980

Rapgod2pac

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar, kullandığım ekran kartı MSI GTX 970. SLI yapmayı düşünüyorum fakat mantıklı mı? Yoksa satıp GTX 980 almak mı mantıklı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Güç kaynağı, işlemcin ve anakart destekliyor ise bir gtx970 alıp 2 yollu sli yapmak mantıklı.

750w 80+ platinum güç kaynakları türkiye de çok ama çok pahalı. Gerek yok onun yerine High Power 750w astro lite al . Gold sana yeter zaten. Yani 750w 80+ platinum paran varsa bir tane gtx 970 alacağına eldekini sat gidip r9 fury x al o zaman :D

gtx 970'e neden SLI yapıyorsunuz ki? Zaten yeterli güce sahip bir kart. 2 sene idare edip yeni mimariye geçin bence. Ben de GTX 970 kullanıcısıyım. 1080p'de tek bir oyunda bile sıkıntı çıkartmadı bu güne kadar. 2-3 sene idare etsin, yeni mimariye geçerim düşüncesindeyim. SLI enerji tüketimi açısından mantıklı değil, ciddi bir ısı ortaya çıkacaktır, her oyun SLI ve de CFX gibi özellikleri tam olarak desteklemez ki bu da performans düşüklüğüne sebep olur. Ayrıca yine bence eğer illa ki daha güçlü bir sistem istiyorsanız kartınızı satıp tek bir gpu'ya yönelin.

Bir nevi mantıklı fikir eğer memnun değilseniz (bence son derece yeterli bir kart) onu satıp ve 750w 80+ platinum yerine 750w gold bir güç kaynağı alıp artan paralara yeni polaris ve pascal mimarilerinden bir kart alabilirsiniz yazın.

Çok d
gtx 970'e neden SLI yapıyorsunuz ki? Zaten yeterli güce sahip bir kart. 2 sene idare edip yeni mimariye geçin bence. Ben de GTX 970 kullanıcısıyım. 1080p'de tek bir oyunda bile sıkıntı çıkartmadı bu güne kadar. 2-3 sene idare etsin, yeni mimariye geçerim düşüncesindeyim. SLI enerji tüketimi açısından mantıklı değil, ciddi bir ısı ortaya çıkacaktır, her oyun SLI ve de CFX gibi özellikleri tam olarak desteklemez ki bu da performans düşüklüğüne sebep olur. Ayrıca yine bence eğer illa ki daha güçlü bir sistem istiyorsanız kartınızı satıp tek bir gpu'ya yönelin.
Doğru söylüyorsun fakat ben 1080p için değil 4k için böyle bir şey yapmaya karar verdim.1080p kullanıcak olanlara Gtx 970 çok rahat götürür.

Ekran kartım 1 aylık 1.250tl'ye Vatanbilgisayar'dan aldım.Şuanda satmak istesem çok zarar edermiyim sence?Eğer etmiyeceksem dediğin çok doğru.

Platinum güç kaynağını Amazon.com'dan almayı düşünüyorum şuanda Zalman 600w 80+bronze kullanıyorum.Çoğu kişi yeterli olacağını söylüyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı