GTX 970 ve Asus VS229HA Monitörde Verimsizlik

Gabumon

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar i7 6700k Asus GTX 970 sistemim var. Sistem gayet iyi çalışıyor fakat oyunlarda hiç akıcılık hissedemiyorum. Görüntü çok güzel görünüyor ondan yana da bir sıkıntım yok. Ama hiç akıcı gelmiyor sanki bir mouse hareketlerim kısıtlanıyormuş gibi hissediyorum. Sağ sol dönüşleri yaparken ya da ekran kaydırırken bir ağırlık oluyormuş gibi hissediyorum. Monitörüm Asus VS229HA. HDMI bağlayıp 1080p oynuyorum. Sanırım 60Hz destekli monitör. 1280 x 1024 de 75 Hz çalışabiliyor. Burada akıcılığı biraz hissedebiliyorum ama görüntü çok kötü oluyor ve çok büyük oluyor.

Bu monitörde Akıcılığı nasıl elde edebilirim? 75Hz de çalıştırma imkanım var mı? Oyunlarımın akıcı olmasını sağlayacak önerileriniz nelerdir ? (Çok yüksek FPS'ler alıyorum ama akıcılık yok mouse sanki çok ağırlık veriyor.)

Eski bilgisayarımda (10 yıllık) monitör düşük çözünürlükte 75Hz destekliyor. Oyunlar güzel görünüyor ve akıcı geliyor. Bu bilgisayarımda kullanamıyorum dalgalanma oluyor VGA girişi var sadece.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fps limiti koy. Ekran kartını boşu boşuna zorluyorsun. Onu geçtim, ekran kartının daha fazla elektrik tüketmesine sebep oluyorsun.

Son düzenleme:
Şimdi HDMI bağlantı yaparsanız gayet tabi doğal (= Display Porttan bağlantınızı yapmanızı tavsiye ediyorum aksi takdirde 60 HZ sabit görüntü alırsınız. Tabi monitörünüz de bu birim yokmuş. Oyuncu monitörü olduğu söylenemez diğer bağlantı birimi deneyin ( DVI-D) akıcılık daha iyi olacaktır. 5 MS'de zaten hayaletlenme hissedilebilir. HZ değerlerini de azaltışmış olarak 70 HZ'e kadar çıkartarak tazeleme oranında OC yapabilirsiniz.

Saygılar.

HDMI bağlantı yapıyorum. Nvidia Control Panelden 1080p için 66Hz ye çıktım max. 1440 x 900 de 75Hz çıkıyor fakat görüntü berbat. DVI bağlantıda Hertz değişiklik olur mu ki?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı