GTX 970'li laptop ne kadar eder?

murat_boy93

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
İçerisinde 16 GB RAM 3200 MHz (boşta 3 slot daha var)
i7 5. nesil k modeli var.
4 adet SSD yuvası var 1 yuvası dolu 256 GB SSD'si var.
2 adet HDD yuvası var 1 yuvası dolu 1TB HDD takılı.
GTX970 ekran kartı var. Monster'ın Tulpar kasası. Asla ısınma sorunu olmayan bir cihaz. 17 inc kasa. Eski laptop bu şu an boşta geçen bir tamirciye götürdüm klavyesini değiştirmek istiyordum. Eskimişti diye. Adam açtı baktı kasaya cihazı gördü hayran kaldı ve 10 000 TL teklif etti bilgisayar fiyatları fırlamadan önce.(RTX 3060 Ti'lı kasalar 18000 TL civarı iken).şu an tahmini olarak kaça gider cihaz. Parçaları rakamsal olarak biliyorum ama net olarak şu şu diyemiyorum. Hatırlamıyorum o kadar net. Zamanında Tulpar'ın en üst seviye kasalarından biriydi. 1 üst modeli GTX980'di zaten.

Siz her ne kadar öve öve bitiremeseniz de eski olduğu için düşük fiyattan bile alıcısı zor çıkacaktır diye düşünüyorum. İşlemci zaten 7 nesil eski. Ekran kartı yine idare eder günümüz için diye düşünüyorum. 7 binden fazlaya alınacağını sanmıyorum, elalem 1050 Ti laptoplarını 7 bin civarına satıyor çünkü. Belki de yanılırım. Şansınızı deneyin.

Siz her ne kadar öve öve bitiremeseniz de eski olduğu için düşük fiyattan bile alıcısı zor çıkacaktır diye düşünüyorum. İşlemci zaten 7 nesil eski. Ekran kartı yine idare eder günümüz için diye düşünüyorum. 7 binden fazlaya alınacağını sanmıyorum, elalem 1050 Ti laptoplarını 7 bin civarına satıyor çünkü. Belki de yanılırım. Şansınızı deneyin.
Bendede bir laptop var kaça satabileceğim hakkında tavsiye verebilirmisiniz

İçerisinde 16 GB RAM 3200 MHz (boşta 3 slot daha var)
i7 5. nesil k modeli var.
4 adet SSD yuvası var 1 yuvası dolu 256 GB SSD'si var.
2 adet HDD yuvası var 1 yuvası dolu 1TB HDD takılı.
GTX970 ekran kartı var. Monster'ın Tulpar kasası. Asla ısınma sorunu olmayan bir cihaz. 17 inc kasa. Eski laptop bu şu an boşta geçen bir tamirciye götürdüm klavyesini değiştirmek istiyordum. Eskimişti diye. Adam açtı baktı kasaya cihazı gördü hayran kaldı ve 10 000 TL teklif etti bilgisayar fiyatları fırlamadan önce.(RTX 3060 Ti'lı kasalar 18000 TL civarı iken).şu an tahmini olarak kaça gider cihaz. Parçaları rakamsal olarak biliyorum ama net olarak şu şu diyemiyorum. Hatırlamıyorum o kadar net. Zamanında Tulpar'ın en üst seviye kasalarından biriydi. 1 üst modeli GTX980'di zaten.

Hocam cihazda fark yaratacak noktalar yuva fazlalığı. Bununda günümüzde çok kıymeti kalmadı çünkü RAM ve SSD bellekler artık uçsuz bucaksız GB yükseltmesine sahip. 2 Ay önce GTX 1650 8 GB sıfır cihazı 10kya aldım 13.5 oldu. 3050 RTX 16 GB RAM sıfır cihazı dün 15.5kya aldım. Bu piyasada cihazınız 7-8K'ya vs gidebilir. Lakin işte mesele 970'li sistem tercih edilir mi, edilmez mi? Çünkü bütçeyi çok az daha yükseltince çok daha donanımlı bir cihaz alınabiliyor. 7-8 diye düşünüyorum. Umarım seriden alıcı bulur satarsınız. Hayırlı olsun şimdiden.

Hocam cihazda fark yaratacak noktalar yuva fazlalığı. Bununda günümüzde çok kıymeti kalmadı çünkü RAM ve SSD bellekler artık uçsuz bucaksız GB yükseltmesine sahip. 2 ay önce GTX 1650 8 GB sıfır cihazı 10kya aldım 13.5 oldu. 3050 RTX 16 GB RAM sıfır cihazı dün 15.5kya aldım. Bu piyasada cihazınız 7-8K'ya vs gidebilir. Lakin işte mesele 970'li sistem tercih edilir mi, edilmez mi? Çünkü bütçeyi çok az daha yükseltince çok daha donanımlı bir cihaz alınabiliyor. 7-8 diye düşünüyorum. Umarım seriden alıcı bulur satarsınız. Hayırlı olsun şimdiden.

1650 cihazdan ucuza satacağıma çöpe atarım hocam. FPS olarak yarı gücümde bile değil. Ayrıca 10 teklif edildi yani.

Elinizden çıkarıp 3050'li laptop alın.

3070 Ti masaüstü var. Başka bir cihaz almayı düşünmüyorum.

Hocam yazılanları kimse okumuyor mu? Bilgisayarcı hemen 10 000 teklif etti diye belirtmişim.

1650 cihazdan ucuza satacağıma çöpe atarım hocam. FPS olarak yarı gücümde bile değil. Ayrıca 10 teklif edildi yani.

3070 Ti masaüstü var. Başka bir cihaz almayı düşünmüyorum.

Hocam yazılanları kimse okumuyor mu? Bilgisayarcı hemen 10 000 teklif etti diye belirtmişim.

1650 FPS olarak 970'in yarı gücünde değil mi yani?

Hocam "geçen" demişsiniz son 2 haftada piyasa biraz düştü o yüzden böyle yorum yaptık. Hala 10k veriyorsa ben yerinizde olsam verirdim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Piyasada sıfıra 12-15k arası 3050'ler var 970M'den daha güçlü ama, 17 inç ve 3 RAM ve 4SSD ve 2 HDD yuvasından doları 11K-13K arası gidebilir bence, sadece ihtiyacı olan kişiyi bulmanız gerek.

Yeni konular

Geri
Yukarı