GTX 980 alınır mı?

sakal5323

Hectopat
Piyasa saçma sapan. 1800 TL'ye GTX 980 bulabildim anca. Şehir dışından GET şeklinde alacağım fakat değerleri istedim, kart 85 dereceye kadar ısınıyor. Modeli Zotac, kart eski model fakat bu kadar ısınması kafama takıldı. Acaba bir sorunu olmuş olabilir mi fırınlama gibi? GET şeklinde alacağım için sorun yaşamam diye düşünüyorum.

Piyasa saçma sapan. 1800 TL'ye GTX 980 bulabildim anca. Şehir dışından GET şeklinde alacağım fakat değerleri istedim, kart 85 dereceye kadar ısınıyor. Modeli Zotac, kart eski model fakat bu kadar ısınması kafama takıldı. Acaba bir sorunu olmuş olabilir mi fırınlama gibi? GET şeklinde alacağım için sorun yaşamam diye düşünüyorum.

Kart çok iyi aslında RX 570'den daha iyi ama ısınma sorunu varsa almayın.

Yük altında 85 derece FurMark testi yaptırdım 1 2 dakika içinde 85 dereceye kadar çıkıyor AMD olsa yüksek voltaj nedeniyle diyebilirim fakat NVIDIA olunca biraz şüphelendim fırınlama yapıldı diye falan.

O sıcaklıklara ulaşıyorsa termal macunu yenilenmeli. GTX 980'in mimarisi de eski, bulabilirseniz temiz RX 570 4GB bulmaya çalışın.

Kullanan kişi kasasında fan olmadığını kablo düzeni olmadığını o yüzden biraz daha fazla ısınıyor olabilir dedi fan RPM ayarını istedim 3500 kadar çıkıyor benim için 2000'den sonrası fazla.

RX 570, 7400 TL olmuş. Böyle yaşamanın tadı kalmadı.

1615476976225.png

Yeni konular

Geri
Yukarı