GTX 980 Ti Ekran Kartı Termal Macun Değişimi

Ace Of Spade

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Referans soğutma GTX 980 Ti'ım var. Alalı 11 ay oldu ve termal macununu hiç değiştirmedim. Kartı 1400 MHz çekirdek hızında kullanıyorum hiç ek voltaj vermeden. Heaven benchmark testinde 84 dereceye kadar çıktı, fan hızım %100. Kasanın içi temiz odada klima açık değil, hava 38 derece. Ekran kartı sıcaklığı bana biraz yüksek geldi ve termal macunu değiştirmek istiyorum fakat hangi macunu satın alacağımı ve nasıl yapacağımı bilmiyorum, yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Referans tasarıma göre normal bir derece. Ayrıca kartınızın garantisi bitmeden Termal Macun değişimini önermiyorum. En azından 980Ti eski bir kart değil. %80 Macun kurumamıştır.

Bir dosfumun GT 9500'ını açtım bir kaç ay önce temizlemek için. 5 sene önce alınmasına rağmen GPU'nun kenarlarında duran termal macun hala kurumamıştı. Seninki de kurumamıştır büyük ihtimalle. Bence ekran kartını elleme. Kasana ek fan alabilirsin, bir nebze yardımcı olur.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı