GTX 980 Ti karttan gelen "tısss" sesi

slayerııı

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 2.el Zotac AMP Extreme Edition 980 Ti ekran kartı aldım. İlk taktığımda çalışıyordu hatta FurMark testinden 7283 puan aldı ama ince bir tiz sesi vardı, ben de bir güç girişlerini tam oturtamadığımı vs. düşündüm. Kartı çıkarıp taktım 8+8 olduğu için güç girişi kabloları iterek(biraz zorlamış olabilirim) kasanın kapağını kapattım. Bilgisayarı açtım FurMark testine bir daha girdim ekran kartından tıssss diye bir ses gelmeye başladı FurMark'ta yukarıda kırmızı bir yazı yazdı (benchmarkıng warmıng up) ben de direkt kapattım, ve ekran kartını yük binmeye başladığı an direkt farklı sesler çıkarıyor fan sesi değil. Düşünceleriniz neler, acaba güç girişlerine mi zarar verdim? Ekran kartı çok büyük kabloların üstüne geliyor. O mu zarar verdi? yardımlarınızı bekliyorum. Anakart MSI-B450M-A PRO Max.
Kasa+PSU Corsair Delta 550+80

Yine de yetersiz gelecektir. 650 W bile sınırda o kart için. Duruma göre bazen yetiyor bazen yetmiyor. Siz kartı detaylı bir şekilde kontrol edin. Yapabiliyorsanız termal macununu yenileyin.
Tamamdır, ancak dediğim gibi ısınmaya mahal dahi vermiyor hata veriyor direkt, elektirikle ilgili bir sorun olduğunu düşünüyorum, furmark testinde yukarda yazan FPS, %(kullanım), Sıcaklık; gibi değerler gözükmüyor bile direkt WARMING UP yazıyor kırmızı yazıyla.

Tamamdır, ancak dediğim gibi ısınmaya mahal dahi vermiyor hata veriyor direkt, elektirikle ilgili bir sorun olduğunu düşünüyorum, furmark testinde yukarda yazan FPS, %(kullanım), Sıcaklık; gibi değerler gözükmüyor bile direkt WARMING UP yazıyor kırmızı yazıyla.
O tip arızaları bazen PSU'dan da yapabiliyor. Ama emin olmadan PSU'yu değiştirmeyin.

Eğer Coil Whine ise çözümü yok. Ama bir zararı da yok.
Tamam hocam çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için ve sistem bileşenlerim R3 3100 16gb ram stock soğtucu ve zotac amp extreme 980ti ve önde 12w lık 3 tane fan var 550w psu yeterli midir, kullanmaya devam etsem parçalara zarar vermesi söz konusu mudur?

Tamam hocam çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için ve sistem bileşenlerim R3 3100 16 GB RAM stok soğutucu ve Zotac AMP Extreme 980 Ti ve önde 12W'lık 3 tane fan var 550W PSU yeterli midir, kullanmaya devam etsem parçalara zarar vermesi söz konusu mudur?

Sistem parçaları zarar görmez ama 550W yetersiz. 650W ise sınırda. En az 700W bir PSU öneririm.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı