GTX1050 sistemde FIFA 22 kasıyor

oblomovv

Decapat
Makaleler
1
GTX1050 8 GB RAM sistemli laptopta FIFA 22 bayağı kasıyor bildiğin tamam sistem cok iyi değil de daha kötü sistemliler de bu kadar kasmıyor 44 FPS falan alıyorlar cok daha kötü sistemde.

Oyun ayarlarından grafikleri düşürünce daha beter kasıyor ne alaka?

Ekran kartı güncel.

Son düzenleyen: Moderatör:
GTX1050 8 GB RAM sistemli laptopta FIFA 22 bayağı kasıyor bildiğin tamam sistem cok iyi değil de daha kötü sistemliler de bu kadar kasmıyor 44 FPS falan alıyorlar cok daha kötü sistemde.

Ekran kartı güncel.

Oyun ayarlarını düşürürsen, ekran kartı kullanımı düşer ve o yüzden daha düşük FPS alırsın bu tarz oyunlarda. Ayarları biraz fullemeye çalış tam ortasını bulursan kasman olmaz.

Ekran kartı güncel.
Arkada çalışan, işlemci ve ram sömüren uygulamalar açıksa kapatın. Örnek ben GTA 5 de very high da 60 70 FPS aliyorken arkada Chrome açınca fps 30 40 lara düşüyor. Laptoplarda masaüstüne göre daha çok oluyor

Arkada çalışan, işlemci ve RAM sömüren uygulamalar açıksa kapatın. Örnek ben GTA 5 de Very high da 60 70 FPS aliyorken arkada Chrome açınca FPS 30 40'lara düşüyor. Laptoplarda masaüstüne göre daha çok oluyor.

Hocam arkada calısan uygulama yok gibi bir şeydi ya bugün yine deneriz ama sanıyorum sorunun bundan kaynaklı olduğunu.

Kaliteyi otomatik, MSAA kapalı, FPS'i de 60'a sabitleyerek deneyin.
Her ayarı denedik nerdeyse hiçbir değişiklik yok sadece bir kez güzel olmustu sonraki günler tekrar kasmaya başladı

Oyun ayarlarını düşürürsen, ekran kartı kullanımı düşer ve o yüzden daha düşük FPS alırsın bu tarz oyunlarda. Ayarları biraz fullemeye çalış tam ortasını bulursan kasman olmaz.

Her ayarı denedik hocam istisnasız sonuç aynı.

Geri
Yukarı