GTX1050 ve 7700HQ laptopta oyunlarda ani FPS düşüşleri

İşletim sistemi
Windows 10

Aaaapşu

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Oyunlarda ani FPS düşmeleri ve saniyelik takılmalar canıma tak etti. İlk olarak bilgisayarım Acer Nitro 5 modeli, oyuncu laptopu olmasına rağmen oyundan soğudum. Sistem özelliklerim:
  • Windows sürümü: Windows 10 Home
  • İşlemci: Intel Core i7-7700HQ 2.80 GHz
  • RAM: 12 GB
  • Ekran kartı: NVIDIA GeForce® GTX 1050(4 GB)
  • HDD: 1 TB 5400 RPM
Sadece CS-GO oynadığım için oyun kaynaklı olduğunu düşünmeye başlamıştım. FPS 130-150 arasında alırken anlık takılıyor, ne zaman olacağı hiç belli olmuyor bazen silah alırken bazen tam adamı vuracakken bir saniyeden daha kısa bir takılma oluyor. Şu aralar LOL'e başladım aynı sorun onda da var 130-160 arası FPS alırken anlık 90'na düşüyor. Tf'nin ortasında düşünce istediğini yapamıyorsun Bu da zamanla soğutuyor oyundan. Şimdiden yazayım yorum yapacak arkadaşlar SSD şart yazacaklar ama 8 senelik eski laptobum da bunlar olmuyor. Bu gün Euro Truck indirdim onda da FPS 60'da sabit olmasına rağmen anlık 30'a düşüyor. Bir de bilgisayarı ilk açtığımda disk kullanımı 5 dakika %100' de duruyor zamanla düşüyor. Bıktım artık garanti bitmesine 4 ay kaldı göndermeli miyim? (HDD Tune ile tarama sonuçlarını sosyale atmıştım sorun yok demişlerdi.)

Son düzenleyen: Moderatör:
AAA oyunlar yazsaydınız ekran kartı yetersizliği diyebilirdim lakin, virüs olabilir gibi geliyor bana.

Virüs taraması yaptınız mı? Ayrıca Windows kendi kafasına göre takılıyor arkada, güncelleme kontrol ediyor, virüs taraması yapıyor. Ki virüs taraması sistemi o anda en çok yoran şeylerden biri olduğu için drop yemeniz normal. Servise göndermeden önce bu hususları bir kontrol edin derim.

Virüs olacak bir durum yok gibi 1 yıllık MC virüs paketim yeni bitti. Oyunları steamden indirdim. Ekran kartı filen bozuk olabilir mi?
İşlemci bozuk olabilir mi? Oyunlar da fanım devamlı çalışmıyor sorun bu olabilir mi? Bazen hızlı bazen yavaş çalışıyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı