Çözüldü GTX1650 sistemde oyunlarda FPS düşüşü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Albatheusxd

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Streamer/Gamer
Sistemim sürekli oyunlarda drop yiyor. Valorant, Zula, FiveM, CS:GO ve diğer oyunlar...

Sistemim;

GTX1650 4 GB.
i3 10100F 3.6GHz
8 GB 3000MHz RAM.
240GB SSD(Windows kurulu.)
500GB HDD(ölü).

Hangi Windows sürümünü kullanıyorsun? Temiz 21H1 kur. Termal macun yenileyebilirsin. Normalde 8GB bellekten dolayı olur ama oynadığın oyunlar için 8 GB yeterli.

Hangi Windows sürümünü kullanıyorsun? Temiz 21H1 kur. Termal macun yenileyebilirsin. Normalde 8 GB bellekten dolayı olur ama oynadığın oyunlar için 8 GB yeterli.

Daha Şubat'ta alındı sistem. Fivem'de 8 GB RAM yüzünden drop oluyor, onu biliyorum. Sürüm Olarak 21H1 Kurulu zaten. 1 Ay önce Formatla beraber kurdum.

Hangi Windows sürümünü kullanıyorsun? Temiz 21H1 kur. Termal macun yenileyebilirsin. Normalde 8GB bellekten dolayı olur ama oynadığın oyunlar için 8 GB yeterli.
Hocam 8 GB bellekten dolayı hala olabilir. Oyun oynarken arkaya bir Discord, Spotify tarzı uygulamalar açılınca 8 GB yetersiz gelebiliyor. Ayrıca oyunlar ölü olan HDD'ye kurulu ise ondan da kaynaklı FPS düşüşü yaşanabilir.

Hocam 8 GB bellekten dolayı hala olabilir. Oyun oynarken arkaya bir Discord, Spotify tarzı uygulamalar açılınca 8 GB yetersiz gelebiliyor. Ayrıca oyunlar ölü olan HDD'ye kurulu ise ondan da kaynaklı FPS düşüşü yaşanabilir.

Valorant ve CS:GO SSD'ye kurulu. Onlar neden drop yiyor?

Sistemim sürekli oyunlarda drop yiyor. Valorant, Zula, FiveM, CS:GO ve diğer oyunlar...

Sistemim;

GTX1650 4 GB.
i3 10100F 3.6GHz
8 GB 3000MHz RAM.
240GB SSD(Windows kurulu.)
500GB HDD(ölü).
HDD dahil sistemimiz bire bir aynı :D Ben drop yemiyorum arka uygulamaları kapat.

Geri
Yukarı