Çözüldü GTX1650 sistemde oyunlarda FPS düşüşü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Albatheusxd

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Streamer/Gamer
Sistemim sürekli oyunlarda drop yiyor. Valorant, Zula, FiveM, CS:GO ve diğer oyunlar...

Sistemim;

GTX1650 4 GB.
i3 10100F 3.6GHz
8 GB 3000MHz RAM.
240GB SSD(Windows kurulu.)
500GB HDD(ölü).

Ram ile alakalı değildir o halde hocam, başka sorunlar olmalı. Bu sistem gayet performanslı. Ram'ın yetmediği tek oyun Warzone şimdilik.
Hocam Apex Legends da da yetmiyor ki genel anlamda 16 GB RAM ile sistem rahatlayıp performans artışı sağlıyor. Ayrıca 8 GB RAM kullanmayan oyunlar bile 16 GB RAM takıldığı zaman RAM kullanımı artıyor.

Hocam Apex Legends da da yetmiyor ki genel anlamda 16 GB RAM ile sistem rahatlayıp performans artışı sağlıyor. Ayrıca 8 GB RAM kullanmayan oyunlar bile 16 GB RAM takıldığı zaman RAM kullanımı artıyor.
AMD işlemciler çok ram tüketiyor, intel çok Ram tüketmezler. Apex hiç oynamadım bilmiyorum. Popüler birçok oyunu orta-yüksek ayarlarda 60+ fps ile oynuyorum sorun olmuyor. Tek oynayamadım Warzone dediğim gibi.

RDR2, F1 2020, Forza Horizon 4, Control, BTF serisi, GTA5, Fifa 2020, Rage2.. Hepsini oynuyorum ram yetiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı