GTX1650 tam güç kullanma

Daha fazla  
Selamlar, LoL oynuyorum ve nedense ekran kartı kullanımım %40'ı geçmiyor ve bu sebep ile oyun sonlarında 120 Hz olan monitörümde 90-100 FPS'e düşüyor. Ekran kartını nasıl daha fazla kullanabilirim?

Oyun ayarları en yüksekte, ki zaten en çok bu şekilde, %40 kullanabildim.

* i5-10300H.
* GTX 1650 Refresh.

Birkaç bilgi isterseniz onları da gönderebilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
RX 5500XT 8GB gibi sizin ekran kartınızdan daha üst seviyede bir ekran kartı kullanıyorum ancak bende en yüksek ayarlarda 100-144 FPS arası alıyorum. Durumunuz çok normal çünkü League of Legends ekran kartının tamamını kullanma gereksinimine sahip olan bir oyun değil. AAA oyunlarda denerseniz göreceksiniz %99-100 kullanımı. İçiniz rahat olsun.

Evet AAA olan oyunlarda kullanım %100 güzel sonuçlar veriyor fakat 120 Hz - 120 FPS alabilirdim. Aynı sistem farklı arkadaşlar oyun sonuna doğru 150 FPS alıyor ben ise 90 dediğim gibi.
RX 5500XT 8GB gibi sizin ekran kartınızdan daha üst seviyede bir ekran kartı kullanıyorum ancak bende en yüksek ayarlarda 100-144 FPS arası alıyorum. Durumunuz çok normal çünkü League of Legends ekran kartının tamamını kullanma gereksinimine sahip olan bir oyun değil. AAA oyunlarda denerseniz göreceksiniz %99-100 kullanımı. İçiniz rahat olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı