GTX1650 Ti laptopum ekran kartını görmüyor

berainan45

Hectopat
Cihazımda çift kart olmasına rağmen sadece Intel'i görüyor aygıt yöneticisinde 1650 Ti görünmesine rağmen, oyunlarda ve FurMark testlerinde görmüyor GPU'yu.
Üstelik sürücüleri yeniden kurdum olmadı Windows 11'den Windows 10'a geçtim yine olmadı DDU ile kaldırıp yine denedim olmadı. Masaüstüne sağ tıkladığımda NVIDIA kontrol merkezi gözükmüyor. Uygulamalar kısmında bir tane NVIDIA Control panel var fakat ona da basınca açılmıyor. NVIDIA Experience yüklediğimde ekran kartımı görmediği için driver da kurmuyor, manuel yüklediğimde ise bilgisayar yeniden başlıyor açıldığında değişen bir şey olmuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cihazımda çift kart olmasına rağmen sadece Intel'i görüyor aygıt yöneticisinde 1650 Ti görünmesine rağmen, oyunlarda ve FurMark testlerinde görmüyor GPU'yu.
Üstelik sürücüleri yeniden kurdum olmadı Windows 11'den Windows 10'a geçtim yine olmadı DDU ile kaldırıp yine denedim olmadı. Masaüstüne sağ tıkladığımda NVIDIA kontrol merkezi gözükmüyor. Uygulamalar kısmında bir tane NVIDIA Control panel var fakat ona da basınca açılmıyor. NVIDIA Experience yüklediğimde ekran kartımı görmediği için driver da kurmuyor, manuel yüklediğimde ise bilgisayar yeniden başlıyor açıldığında değişen bir şey olmuyor.

Nvidia denetim masasını açıp tercih edilen grafik istemcisini Yüksek performanslı grafik istemcisi seçin.

Nvidia denetim masasını açıp tercih edilen grafik istemcisini Yüksek performanslı grafik istemcisi seçin.
Arama yerine grafik ayarları yazıp uygulama yada oyunları ekleyip ordan da ekran kartınızı seçin.

Dostum bunu dener misin ?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

d
Dostum bunu dener misin ?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
dostum videodaki tüm adımları eksiksiz yaptım fakat yine olmadı ,aygıt yöneticisinde gpu düzgün çalışıyor diyor fakat test yaptığımda gpu olarak nvidia değil de inteli görüyor fotoları ekliyorum...

Dosya Ekleri

• IMG_1499.jpeg
    IMG_1499.jpeg
    210,7 KB · Görüntüleme: 20
  • Ekran görüntüsü 2022-11-30 162037.png
    Ekran görüntüsü 2022-11-30 162037.png
    19,4 KB · Görüntüleme: 21
  • Ekran görüntüsü 2022-11-30 162119.png
    Ekran görüntüsü 2022-11-30 162119.png
    15,2 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleme:
Dostum belirttiğim gibi maalesef NVIDIA Denetim Masası bilgisayarımda gözükmüyor.

Şu an yüklü mü peki bilgisayarda NVIDIA Denetim Masası eğer yüklüyse Görev Yöneticisi'nden hizmetlere tıklayıp NVIDIA Display Container LS'yi bulup üzerine sağ tıklayıp başlat deyip dener misin tekrar ?

denedim fakat hala sonuç alamıyorum gerçekten bir çözümü olması lazım 2 haftadır uğraşıyorum.
C DİSKİ > Program Files > NVIDIA Corporation > Control Panel Client > ncplui.exe burdan açmayı dener misin ?

"Control Panel Client" adında bir dosya yok maalesef internetten indirme şansım var mıdır bu dosyayı? ya da her hangi bir başka çözüm
Hayır sanırım nvidia denetim masasını kurunca kendi oluşuyor.

Geri
Yukarı