GTX1650 ve i5 9300H sistemde düşük FPS

furkanozsoy22

Decapat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Kingston SA2000M8500 G
Merhaba bilgisayarımı 1.5 yıl önce aldım. 1 yıla yakın önce hiçbir sorun yoktu öyle yüksek grafikli oynamıyordum tabii ki. Sonra Call of Duty Warzone indirdim ayarları en düşüğe çekip oyuna girdim ve oyunda 30 45 FPS civarlarında. Diğer oyunlarda da FPS düşmesi yemeye başladım ve sürekli FPS'im düşüyor. İnternetten bakıyorum ve adamlar benim aldığım FPS'in iki katını alıyor bu ekran kartı işlemcili laptop ile. 5 ay önce laptop un temizliği ve macunları sürüldü. Nasıl düzeltebilirim bilgili arkadaşlar yardım ederse çok memnun olurum.

Sıcaklık değerlerine baktınız mı hiç? MSI Afterburner ile oyun içi değerleri kontrol edin buraya SS de atabilirsiniz o zaman daha net konuşabiliriz. Bir de RAM 16 GB mı yoksa 8 mi? Özellikle Warzone'da RAM çok fark ediyor.

Merhaba bilgisayarımı 1.5 yıl önce aldım. 1 yıla yakın önce hiçbir sorun yoktu öyle yüksek grafikli oynamıyordum tabii ki. Sonra Call of Duty Warzone indirdim ayarları en düşüğe çekip oyuna girdim ve oyunda 30 45 FPS civarlarında. Diğer oyunlarda da FPS düşmesi yemeye başladım ve sürekli FPS'im düşüyor. İnternetten bakıyorum ve adamlar benim aldığım FPS'in iki katını alıyor bu ekran kartı işlemcili laptop ile. 5 ay önce laptop un temizliği ve macunları sürüldü. Nasıl düzeltebilirim bilgili arkadaşlar yardım ederse çok memnun olurum.
Hocam msi afterburner kullanarak oyun içi değerleri atarmısınız sıcaklıklarınız fazla yada sistemi kullanmıyo olabilir.

TechPowerUp'un sitesinden ThrottleStop yükleyin. Klasöre çıkartın. Programı çalıştırın. Ardından fıvr ve tpl sekmelerinin ekran görüntüsünü atın. Sorunu çözmeye çalışalım.

Zaten kullanıyordum buyurun.
Hocam msi afterburner kullanarak oyun içi değerleri atarmısınız sıcaklıklarınız fazla yada sistemi kullanmıyo olabilir.
Sıcaklığım çok fazla derecede çıkmıyor.Laptopa ekstra olarak altına 5 fanlı soğutucu aldım çok iyi soğutuyor.
Sıcaklık değerlerine baktınız mı hiç? MSI Afterburner ile oyun içi değerleri kontrol edin buraya SS de atabilirsiniz o zaman daha net konuşabiliriz. Bir de RAM 16 GB mı yoksa 8 mi? Özellikle Warzone'da RAM çok fark ediyor.

RAM tek slot 16 GB. Sadece Warzone değil diğer oyunlarda da aynı durumda.

Dosya Ekleri

• throttlestop1.png
    throttlestop1.png
    183,7 KB · Görüntüleme: 60
  • resim_2022-01-18_173513.png
    resim_2022-01-18_173513.png
    68,2 KB · Görüntüleme: 71
Hocam sıkıntı sıcaklıklarda olmayabilir ama sistemin kullanıma bağlıda olabilir o yüzden MSI Afterburner ile oyun içi değerlerinizi atarsanız çok iyi olur.

Valorant'a girip ölüm maçına girdim çatışmanın olmadığı yerde bu şekilde bilgisayarı yaklaşık 2 saattir açık tutuyorum.

Dosya Ekleri

• Valorant Screenshot 2022.01.18 - 17.59.04.02.png
    Valorant Screenshot 2022.01.18 - 17.59.04.02.png
    1,8 MB · Görüntüleme: 75
Valorant'a girip ölüm maçına girdim çatışmanın olmadığı yerde bu şekilde bilgisayarı yaklaşık 2 saattir açık tutuyorum.
Sistemi zorlayan bir oyun açıp onun verilerini atabilir misiniz? Warzone veya herhangi düşük fps aldığınız AAA oyun olur. Valorantta sistem tam anlamıyla kendini kullanmıyor. Sorunu bulmak daha kolay olur sistemi yoran bir oyunda. Bir de leptobunuzun markası ve modelini yazabilir misiniz?
Bir de işlemci frekans değerini açarsanız sıcaklıktan kaynaklı hız düşüşü olup olmadığını da görebiliriz.

Yeni konular

Geri
Yukarı