GTX1660 sistemde Valorant 50 FPS

İşletim sistemi
Windows 10

thekrocker

Femtopat
Merhabalar, i5 10. nesil işlemci ve 1660 GTX ekran kartına sahip bir laptopum var. Fakat nedenini çözemediğim bir şekilde 40 50 civarı FPS alıyorum Valorant'ta.
Oyun ekran kartı ile çalışıyor. Çalıştırırken ekran kartı ile de çalıştırdım. Gereksiz bir şekilde düşük FPS alıyorum. 60ı geçmiyor. Zorlanıyor. Fight'a girdiğimde 30-40a düşüyor. Fakat aynı bilgisayara sahip arkadaşım 150+ FPS alıyor. Sorun ne kaynaklı olabilir? Denediklerim:
  • NVIDIA denetim masasında ayarlamalar yaptım.
  • GeForce Experience ile optimize ettim.
  • V-Sync hem ekran kartı ayarlarından hem de oyun içi kapalı.
  • Bilgisayarın güç ayarlarında %100 performans olarak çalışıyor.
  • Pilde değil. Prizde takılı.
  • Güç ayarlarında işlemci %100 çalışır durumda.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam yazılımsal bir sorun olmalı benim laptop un ekran kartı yok paylaşımlı olmasına rağmen Valorant'ta en yüksek grafik ayarlarında 140 - 178 FPS veriyor driver larınızı güncelleyin olmadı Windows'u silip yeniden yükleyin belki düzelir.

• GeForce Experience'da sessiz modun kapalı olduğundan emin ol.
  • Güç ayarlarından başlık olarak ''yüksek performans'' seçili olsun.
  • Denetim masasından yaptığın ayarları sıfırla.

Ekran kartı driveri güncel arkadaşlar. Son sürüm yüklü. Bir türlü çözemedim.
  • GeForce Experience'da sessiz modun kapalı olduğundan emin ol.
  • Güç ayarlarından başlık olarak ''yüksek performans'' seçili olsun.
  • Denetim masasından yaptığın ayarları sıfırla.
Bunları denedim hocam. Sessiz moda bakıyorum şimdi.
FPS 40-65 arasında geziyor. VSYNC açık olsa da olmasa da. Açık olunca 45-60 arası.

FPS ve MSI After Burner bu şekilde. Henüz kurdum programı.

FPS arttırmak için Valorant'ın ayarlarını çok fazla düşürdüysen bu yüzden FPS sorunu yaşıyor olabilirsin.
Örneğin; kendim 90-100 FPS alırken gidip efekt kalitesini, netliği azaltmıştım bunun sonucunda FPS'im 50-60'lara kadar gerilemişti.
Yani eğer kullanmıyorsan varsayılan seçenekleri kullanmayı deneyebilirsin.

FPS arttırmak için Valorant'ın ayarlarını çok fazla düşürdüysen bu yüzden FPS sorunu yaşıyor olabilirsin.
Örneğin; kendim 90-100 FPS alırken gidip efekt kalitesini, netliği azaltmıştım bunun sonucunda FPS'im 50-60'lara kadar gerilemişti.
Yani eğer kullanmıyorsan varsayılan seçenekleri kullanmayı deneyebilirsin.
Teşekkürler fakat default ayarlara da aldığımda max 55 civarı fps alıyorum. Afterburner ile de kontrol ettim. Ekran kartı ısısı 63 derece, FPS ise 50-55 derecelerde dolaşıyor. Büyük bir anormallik var.

Yeni konular

Geri
Yukarı