GTX560 Tİ Görüntü Dalgalanması ve Kırılması

Bülent Çelik

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar kafamı biyerlere vurucam artık.
Monitörümü Garantiye verdim ve problem Oolmadığını öğrendim. Artık Ekran kartından şüpeleniyorum internette araştırdığım bir çok bilgiyi denedim ve çözemedim şimdi sizlere birşeyler sormak istiyorum.
Sorunun örnek resmi :
Y%C4%B1rt%C4%B1lma-640x360.jpg

Sistemim:
İ5 3370 3.4GHz
MSI Global Z77A-GD65
GTX560 Ti - 8GB RAM
1 TB HDD
Thermaltake Element T 700W Midt Atx

Ekranda Oyun oynarken ve video izlerken kırılmalar veya dalgalanmalar meydana geliyor bunun bir çözümünü bulamadım 60 Hz monitör kullanıyorum fakat Monitörün OSD menüsünde H.Freq 68HZ V.Freq 60 HZ yazıyor bu beni endişelendirdi format falan atsam çözülürmü açaba ?

Sistemime SSD ve İşlemci Soğtucusu alıcam şuanda Anakartımın OC Genie II özelliğini kullanamıyorum korkuyorum SSD performans açısından almak istiyorum oynadığım oyunlar belli zaten WH falanadan orta ayarlarda oynaya biliyorum yaza doğruda ekran kartı alıcam 900series ama bu problem çözülme ihtimali olursa ssd ve soğtucuya ayırdığım paranın üzerine koyup ekran kartı alabilirim.

Dalgalanma çözümleri çok fazla var fakat kırılma ile dalgalanma aynı anda oluyor bunu şuanda Düşey Senkranizasyonu açarak çözdüm fakat dizi veya film izlerken dalgalanma tek bir noktada devam ediyor.
Sizce Ne yapmam gerekir ?

OC Genie II özelliğini stok soğtucu ile kullansam problem olur mu?

Nvidia Denetim Masası'nda 3D Ayarları sekmesinin altında " 3D Ayarlarının Yönetilmesi " olan yere tıklayın. Yan tarafta Düşey senkronizasyonu 3D uygulama ayarlarını kullan yerine Evet yapıp bir de öyle deneyin.

HDMI kullanıyorum fakat ekran kartında HDMI Mini girişi mevcut dönüştürücü ile kulanıyorum nvidia 3d ayar menüsünde yapmadım şey kalmadı
Tekrar denerim
Format Atsam 8.1 düzelir mi ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı