GTX660 Ti, Z77A-GD55 ve GIGABYTE IF-233 Sistem Toplama

Enes Gürleyik

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci(Turizm)
Bugün vatanı dolaştım biraz orda satış temsilcileri ile falan muhabbet ettim. Alacağım aletleri söyledim ve bazılarını değiştirmemi istediler işte güncel listem budur.

Birde kasada alt tarafta ve yan tarafta 2 şerli fan takma yerleri var. Oraya da fan alcam. Kasanın içi çok havadar olcak gibi geliyor. Kasayı bilen varsa zaten fan boşluklarını bilir.

Satış temsilcileri bana bu kasayı içinde Cougar PSU var diye önerdiler. 700W 80Plus bir PSU bu yani diğerlerinden farkı tam 700W gücünü veriyormuş. Bu ürün Türkiye'ye yeni gelen bir ürün Alman üretimiymiş.

Bilgiler bunlar önerilerinizi, yorumlarınızı vb. her türlü cevaba açığım. Teşekkürler.

Ben olsam şu anakartı tercih ederdim.
VATAN COMPUTER - ASUS - P8Z77-V LX Intel Z77 Soket 1155 DDR3 2400MHz(O.C.)SATA 3.0 USB 3.0 HDMI Anakart - Anakart
Aslında gönlüm MSI tarafındadır. Ancak Vatan'ın listesinde MSI markalarda PCI slot seçimi kısıtlı.
İlerde bir kablosuz kartı veya ilave ses kartı gibi ekipmanlar takmak istediğinde sıkıntı yaşamazsın.
Ekran kartında da MSI derim de gık bile diyemem.
Neden dersen MSI'ı elime aldım, mıncıkladım ve test ettim.
VATAN COMPUTER - MSI - GTX660 Ti Power Edition GDDR5 2GB 192Bit Nvidia GeForce DX11 Ekran Kart
Yapı kalitesi ve çalışması gerçekten harika diyebilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yamyam başkana katılıyorum. Ama anakartı önerilende alabilirsin fark olmaz. Yamyam abi çok endüstriyel düzeyde bakıyor bu tür olaylara malum mükemmeliyetçi bir abimiz. :D

Yamyam başkana katılıyorum. Ama anakartı önerilende alabilirsin fark olmaz. Yamyam abi çok endüstriyel düzeyde bakıyor bu tür olaylara malum mükemmeliyetçi bir abimiz. :D

Yok be abiciğim endüstriyel düzeyde değil. Kullanıcılara ilerde karşılaşabileceği sorunlar açısından bakıyorum.
Hakaen kullanıcı adlı arkadaşımızın, yana döne ses kartı aradığını, ama tüm kartların ekran kartı havalandırmasını kapattığından dolayı uygun bir ses kartı bulamamasından, ve de dolayısı ile daha pahalı bir ses kartı almak zorunda kalarak sorununu çözdüğünü bile hatırlıyorum.
https://www.technopat.net/forum/ove...4-ekran-karti-ile-ses-kartinin-cakismasi.html
:D

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı