GTX750 sistem FPS düşmesi sorunu

yigitfahris

Decapat
Öncelikle merhaba. Benim sıkıntım şu ki Valorant oynarken son 2 3 haftadır FPS'm droplanıyor.
Her 3 4 saniyede bir 10 FPS'ye düşüyor bazen daha sık ve bazı zamanlarda da PC donuyor kapatmak zorunda kalıyorum komple.
Bugün MSI Afterburner'dan baktım neler sıkıntılı diye size değerleri yazıyorum ben pek anlamadım sıkıntı nerede?
1. drop yediğim esnada RAM 3950-4000 MB kullanılıyordu RAM'im 4 GB benim.
2. drop yediğim esnada RAM 3500 kullanılıyordu ancak ekran kartı %0 kullanılıyordu tam drop esnasında. Drop geçtiği zaman yine %30'lara çıkıyor ancak dedğim gibi 2 3 saniyeliğine.
2. drop yediğim esnada işlemci sıcaklıkları 55-65 arası değişiyor kullanımları ise %60-65 arası değişiyor. Tam drop yediğim zaman işlemci kullanımıda %25-30'lara düşüyor.

Sizce sıkıntı hangi bileşende?
i3 2100 işlemci.
GTX 750 ekran kartım.
4 GB 1333 MHz RAM'e sahibim.
Teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhaba. Benim sıkıntım şu ki Valorant oynarken son 2 3 haftadır FPS'm droplanıyor.
Her 3 4 saniyede bir 10 FPS'ye düşüyor bazen daha sık ve bazı zamanlarda da PC donuyor kapatmak zorunda kalıyorum komple.
Bugün MSI Afterburner'dan baktım neler sıkıntılı diye size değerleri yazıyorum ben pek anlamadım sıkıntı nerede?
2. drop yediğim esnada RAM 3500 kullanılıyordu ancak ekran kartı %0 kullanılıyordu tam drop esnasında. Drop geçtiği zaman yine %30'lara çıkıyor ancak dedğim gibi 2 3 saniyeliğine.
2. drop yediğim esnada işlemci sıcaklıkları 55-65 arası değişiyor kullanımları ise %60-65 arası değişiyor. Tam drop yediğim zaman işlemci kullanımıda %25-30'lara düşüyor.

i3 2100 işlemci.
GTX 750 ekran kartım.
Teşekkürler şimdiden.

Valorant'ı hangi grafik ayarlarında oynuyorsun.

i3 2100 işlemci.
GTX 750 ekran kartım.
Teşekkürler şimdiden.

Tek valoranttamı yaşıyorsun bu sıkıntıyı yoksa diğer oyunlarda da var mı? Ayrıca ek bir RAM alman şart olmuş 4 GB artık çok yetersiz kalıyor.

Valorant'ı hangi grafik ayarlarında oynuyorsun.
En düşük ayarlarda 1024x768 çözünürlükte oynuyorum. Ancak valorant grafikte pek bir etki etmiyor 5 10 fps max etki ediyor garip bir şekilde.
Tek valoranttamı yaşıyorsun bu sıkıntıyı yoksa diğer oyunlarda da var mı? Ayrıca ek bir RAM alman şart olmuş 4 GB artık çok yetersiz kalıyor.
Yalnızca Valorantta yaşıyorum bu sıkıntıyı. Haziranın ilk haftasında ek 4 GB daha alıcam hayırlısıyla
Şimdi drop sıkıntımı çözdüm oyunu C den silip D ye kurdum ve drop yemiyorum ancak bu seferde 70-100 arası aldığım fps 30-60 a düştü yapabileceğim bir şey var mı ? Alıcağım ram bunu düzeltir mi bir de ?

En düşük ayarlarda 1024X768 çözünürlükte oynuyorum. Ancak Valorant grafikte pek bir etki etmiyor 5 10 FPS Max etki ediyor garip bir şekilde.

Yalnızca Valorant'ta yaşıyorum bu sıkıntıyı. Haziran'ın ilk haftasında ek 4 GB daha alacağım hayırlısıyla.
Şimdi drop sıkıntımı çözdüm oyunu C'den silip D'ye kurdum ve drop yemiyorum ancak bu seferde 70-100 arası aldığım FPS 30-60'a düştü yapabileceğim bir şey var mı? Alacağım RAM bunu düzeltir mi bir de?

8 GB seni kurtarır bir tek MHz düşük o problem biraz idareli kullanıcaksın artık. GTX750 Ti 8 GB RAM bende kullanıyorum. Forza4ü 1080P orta ayarlarda 40-50FPS'de oynuyorum. Bir de Valorant şu an betada olduğu için optimizasyonlarda sıkıntı var yani normal drop yemeniz fpsnizin düşük olması. Valorant'la alakalı bir durum yani güncelleme gelip düzelmesini bekleyeceksiniz.

Geri
Yukarı