GTX900 serisi ürünlerde CW çıkarsa iade alınmıyor!

• Konuyu başlatan Neutral
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 2B
Merhaba,

Çoğu MSI GTX970/GTX980 sahiplerinde, hatta tüm GTX970/980 markalarında bu baş belası "Bobin ağlaması" olarak geçen Coil Whine sorunu, hatta hastalığı mevcut.

CW sorununa yakalanan bir MSI GTX970/980 sahibi, direk olarak bu ürünü nasıl iade edebilirim diye düşünür, ve değişim için yetkili yerlere başvurur.

@Silinen üye arkadaşımızın uyarılarını dikkate alarak bu konuyu açayım dedim. Zira götürdüğünüzde kartı değiştirme oranı %10-%20 civarında olabilir.

Dün, MSI yetkili servisi Penta ile görüştüm onlarda Servis Point yönlendirdi Coil Whine sorun olarak kabul etmiyorlarmış yani iade almıyorlarmış. Ülkemizde hizmet bu kadar işte...

@SypeR, @Murat5038, konu başlığının başına "MSI" takısı getirilirse sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yararlı bir paylaşım, çoğu oyunda etkili olacağına inanıyorum. Fakat üst düzey yeni oyunlarda bir işe yaramayacaktır.
Video silinmiş.

Son düzenleme:
Bu kadar uzun süre stok'ta olmamalarının sebebi sessiz sedasız kartların geri toplanmış olması ve cw sorununu düzelttiklerini düşünüyorum, yapılması gereken zaten bu aslında.

Evet beyler, 2 gün önce MSI GTX970 almak bulunmaktayım ve az da olsa CW var buna rağmen servis de ki eleman '' Biz bu CW durumunu Sorun olarak GÖRMÜYORUZ '' dediler ve iade almıyoruz göndermeyin bile dediler. Sanki adam telefonda tartışır bir havası vardı ve bende önce kendisinin haddini bilmesini ve hangi hakla bu CW durumu sorun olarak görmediğini hangi sıfat kim olduğunu söyleyip kapattım telefonu üstüne. Adamlarda ki rahatlığa bakar mısınız, beyefendiler bunu sorun görmüyormuş sakın iade istemeyin haaa... :D

Madem sık görülebilen bir problem bence sadece ekran kartı alınmayacaksa tüm sistem bileşenleri aynı yerden alınacaksa örn vatan, montajı gözünüzün önünde yapıp teslim ediyorlar diye biliyorum ekran kartını orada test ederek almak sıfırdan sistem toplayacak arkadaşlar için bir nebze güven sağlayabilir.Tabi keşke böyle sorunlu cihazlar iyice denetlenip düzeltilse ve piyasa öyle sürülse konuyu açmanız iyi olmuş elinize sağlık.
@Silinen üye Bu sorun cızırtı sesi dışında başka bir problem teşkil ediyormu? Ayrıca "12-24 saat arası çeşitli yazılımlarla stress testi yapıp ısıyla beraber bobinlerin yerine oturması"gibi sorunun büyük ihtimal düzelmesiyle alakalı birşeyler okumuştum böyle bişey denedinizmi ?

Madem sık görülebilen bir problem bence sadece ekran kartı alınmayacaksa tüm sistem bileşenleri aynı yerden alınacaksa örn vatan, montajı gözünüzün önünde yapıp teslim ediyorlar diye biliyorum ekran kartını orada test ederek almak sıfırdan sistem toplayacak arkadaşlar için bir nebze güven sağlayabilir.Tabi keşke böyle sorunlu cihazlar iyice denetlenip düzeltilse ve piyasa öyle sürülse konuyu açmanız iyi olmuş elinize sağlık.
@Silinen üye Bu sorun cızırtı sesi dışında başka bir problem teşkil ediyormu? Ayrıca "12-24 saat arası çeşitli yazılımlarla stress testi yapıp ısıyla beraber bobinlerin yerine oturması"gibi sorunun büyük ihtimal düzelmesiyle alakalı birşeyler okumuştum böyle bişey denedinizmi ?

Hayır hocam başka problem teşkil etmiyor sadece ilerleyen zaman da sesin artma ihtimali var tabi birde bu stress testlerde azaldığını söyleyende.

"Mesafeli satışlarda 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik gereği, Tüketicinin hiçbir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin alışverişe konu ürünü teslim aldığı tarihten itibaren 14 gün içerisinde, ön bilgilendirme ve sözleşme niteliğindeki metinde yazılı olan usul ile cayma bildiriminde bulunarak sözleşmeden cayma hakkının var olduğunu, cayma hakkı kullanımı kapsamında tüketicinin almış olduğu ürünü iade edebileceği veya değiştirebileceğini ve cayma bildiriminin satıcı veya sağlayıcıya ulaşması tarihinden itibaren 20 gün içerisinde Vatan Bilgisayar olarak malı geri almayı taahhüt ederiz." , demiş Vatan Bilgisayar. Yani, kanunen 14 gün içerisinde canınız sıkılsa bile , iade hakkınız var. Haklarımızı bilelim.

Bu sefer sorun Vatan Bilgisayar ile Servis Point arasında yaşanır işte o zaman. Zira Servis Point kabul etmezse, Vatan'ın ne yapacağı meçhul.

Ben internet üzerinden alındığını farzetmiştim. @Silinen üye

@Silinen üye dediğinizi tam anlamadım. Ama alette bir sorun var demiyeceksiniz siz Vatan Bilgisayara. Ben bunu istemiyorum diyeceksiniz. Öyle olunca zaten servislik bir durum yok. Tabi internet üzerinden alışverişler söz konusuysa.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı