GTX950M Rust Fps Ve Takılma Sorunu

backtrack

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba sayın technopat üyeleri benim rust oyunu ile ilgili bir sorunum var sorun tam olarak şu;
1-Oyuna girerken loading ekranında 1 fps alıyorum oyun 10 dakikada açılıyor.
2-Serverlere girerkende aynı şekilde yüklenme ekranında 1 fps alıyorum serverlere 20 dakikada girebiliyorum.
3-Serverlere girdiğimde 20-30 fps arası alıyorum ve bir süre sonra oyun takılıp donuyor.

Denediğim çözüm yolları iste bunlar;
1-Ekran kartımı güncelledim[GTX950M].
2-Steam üzerinden rust'ın dosyalarını doğruladım.
3-Windows 10 kullandığım için uyumluluk seçeneklerinden windows8'i seçip oyuna girmeyi denedim.
4-Oyunu Geforce Experience ile optimize edip öyle girmeyi denedim.
5-Bütün ayarları kıstım en düşük ayarlarda bile oyunun fps'i değişmedi.
6-Sağ Tıklayıp yüksek performanslı nvdia işlemcisini seçtim.

Ne denediysem olmadı bildiğiniz çözüm yolları varsa konunu altına mesaj atınız 2 gündür uğraşmama rağmen oynamak nasip olmadı.

İyi Forumlar :)

Gt 740m ile oynuyorsam 950m ile kesinlikle oynaman gerekiyor.

oyun 10 dakikada açılmasının sebebi ram ve işlemciden kaynaklı olması bendede geç açılıyor 4 gb ramım var. Ekran kartını slim driver ile güncellemeyi dene bazen güncellenmiyor.
masaüstü sağ klik nvidia denetim masasını açıp 3d ayarlardan programlar bölümüne girip rustu ekle ve yüksek performanslı nvidia işlemcisi yapıp gir.

SSD kullanmıyorsan giriş sürelerin öyle absürt dakikalarda olur ve oyun bol bol crash verir. Acilen bir SSD al ben de 950M ile "Graphics Quality 4" ve diğer ayarlar genel olarak yüksekte 50 FPS oynuyorum. Çözünürlük 1366 X 768.

Geri
Yukarı