GTX960 4G vs R9 280X vs R9 285 vs R9 380

Cynara

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Meslek
Elektrik Mühendisi
Başlıkta da belirtildiği gibi 4 ekran kartından birini almak istiyorum bütçem 850 TL. Normalde R9 280X istemiştim bu yüzden aşağıda belirtilen sistemi almak istedim.

Nedenleri ile belirtirseniz çok sevinirim, benim için önemli olan yüksek performans ve FPS değeri.
1 TEMMUZ FİNAL SİSTEM.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir çok defa dendi eski teknoloji ve yüksek güç tüketimi diye. 280x üstüne birde diğerlerine göre çok ısınıyor. Gtx 960 veya r9 380 alabilirsin. Tercih senin.

R9 380 veya GTX 960 4Gb alabilirsiniz fakat bütçem 850 TL demişsiniz. GTX960 4GB modeli en az 920 TL'den başlıyor. Vatan internet şubesindeki fiyatlar ürün stokta olmadığında en az 100-150 TL düşüyor. :) Stoktaki ürünlerin fiyatlarına bakarak ürün seçersen daha iyi olur. Bana göre R9 380 2GB modelini seç. İlle de Nvidia istiyorum diyorsan GTX 960 2G modelini seçebilirsin.

Evet çok saçma bi zam gelmiş, ASUS GTX960 4G modeli sinerjide 771 TL iken 950 TL olmuş.

R9 280X, orada ki kartların hepsinden daha güçlü olmasına karşın artık alınmaması gerekiyor. GTX 960 4G alabilirsiniz.

Bütçe bir tık artılırsa bu sistem alınabilir.

Eki Görüntüle 83070
Aman Allahım nasıl güzel bir sistem o :) GTX970 almayı inanılmaz çok istiyordum bu mükemmel oldu. Anakart çok ucuz geldi sorun çıkarmaz mı ? Birde kasa olarak 30 dakika önce Z11 Plus'a karar vermiştim, peki, performans daha önemli. O zaman zam gelmezse sistemini alıyorum :)

Aman Allahım nasıl güzel bir sistem o :) GTX970 almayı inanılmaz çok istiyordum bu mükemmel oldu. Anakart çok ucuz geldi sorun çıkarmaz mı ? Birde kasa olarak 30 dakika önce Z11 Plus'a karar vermiştim, peki, performans daha önemli. O zaman zam gelmezse sistemini alıyorum :)
Ve ek olarak, kasa içimde kaldı 100 TL ekleyip Z11 Plus alsam, ekran kartını Galax vs. alsam performans farkı yaşar mıyım ?

Ve ek olarak, kasa içimde kaldı 100 TL ekleyip Z11 Plus alsam, ekran kartını Galax vs. alsam performans farkı yaşar mıyım ?
Anakart bir sıkıntı çıkarmayacaktır. Bence 100TL ekleyebilme şansınız var ise anakarta ekleyip H81M-Plus almalısınız. H81M-P33'te ön USB 3.0 desteği yok. Ha önemli değil derseniz Z11 Plus alabilirsiniz. Ekran kartı olarakta Galax değil, Gigabyte G1 modelini alabilirsiniz. O da sanırım Sinerji'de yoktu. Varsa da pahalıydı sanırım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı