GTX970 bilgisayara görüntü gelmiyor

Hakan.123

Femtopat
Daha fazla  
İyi akşamlar kısaca sistemimden bahsedeyim.
Anakart: ASUS Prime A320M-K
İşlemci: AMD Athlon X4 950.
RAM: Apacer Panther 8 GB 3000MHz.
Ekran kartı: ASUS STRIX GTX970.
PSU: 600W.
Fazla param olmadığı için işlemciyi idarelik almıştım 2-3 ay sonra R5 2600 alacaktım.
Sorunum şu sistemi yaklaşık 1-1.5 ay kullandım sıkıntısız çalışıyordu bir akşam elektrikler çok ani gidip geldi. Bu sistem kapandı başka 1 tane daha sistemim var o kapamadı. Bu kapanan sistem ertesi gün çalıştırmayı denediğimde ekrana görüntü gelmiyordu ekran kartını diğer sistemde denedim çalıştı anakart RAM işlemci uyuşmadığı için deneyemedim. Anakartı garantiye verdim sorun bulunamadı deyip geri yolladılar RAM'i garantiye yolladım Memtest'e hata vermiş değiştirdiler sabah elime ulaştı tekrardan sistemi kurdum ama yine aynı hatayı aldım ekranıma görüntü gelmiyor sadece işlemci kaldı sizce sorun işlemcide mi? Yeni bir işlemci almaya korkuyorum işlemcim bozulduysa bir daha bozulur mu diye ne yapabilirm?

Sorun güç kaynağında olabilir.

Merhaba söylemeyi unuttum diğer sistemimdeki güç kaynağı ile denedim sonuç yine aynı.

Sorunun RAM slotunda da olabilir kontrol etmeni öneririrm.

Merhaba 2 RAM slotunuda tek tek taktım sonuç aynı zaten garantiye gönderdiğimde sorun yok bizde anakart çalıştı dediler.

Merhaba tek bir LED'i var turuncu LED normalde düz yanardı şu an yanıp sönüyor kitapçığına baktım ama bir bilgi bulamadım.
Ben de anakartınızın kitapçığını inceledim fakat bilgi verilmemiş, asus destek mailine yanıp sönmesinin ne manaya geldiğini sorabilirsiniz başka aklıma helen herşeyi denemişsiniz.

Ben de anakartınızın kitapçığını inceledim fakat bilgi verilmemiş, ASUS destek mailine yanıp sönmesinin ne manaya geldiğini sorabilirsiniz başka aklıma helen her şeyi denemişsiniz.

Anladım teşekkürler yarın bir bilgisayarcıya gidip rica edeceğim bakalım işlemcidemi sıkıntı var.
Arkadaşlar merhaba akşam üstü bir bilgisayarcıya gidip rica ettim ve sistemi denettim R5 2600 taktı ve sistem açıldı BIOS ekranına girdiğimde anakartı servise verdiğimde bana geri gönderirken BIOS sürümü güncelleştirmişler hatanın bundan kaynaklı olduğunu anlamış oldum yardımlarınız için teşekkürler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı