Güç, boy ve aşağılanma psikolojisi

LEGEND.35

Hectopat
Yer
İzmir
Başlığa ne yazsam tam bilemedim önceden de açmıştım bu tarz konu da pek tatmin olamadım. Güç ve boy konusunda çok takıntım var özellikle yakın çevreden veyahut arkadaşım olunca daha da beter oluyor benden güçlü veya daha uzunsa beni çok aşağılıyormuş gibi hissediyorum. Bu durum bende bayağı bir öfke yaratıyor. benden önceden kısa olup şimdi ben kadar ya da daha uzunsa da aynı olay bilek güreşi vs. güç olayında da aynı şekil yardım falan al da demeyin. Spor salonunda gidiyorum ağırlık falan yapıyorum, yapabildiğim kadar kilo falan var. Göbek ve yağ var çok eritmeye çalışıyorum ama yeme düzenim yok. Boy konusunda da 173 boy 174-175 sanırdım kendimi abi ölçtü 173 çıktı. Evde de bazen 174-175 çıkıyor bazen daha da düşük yani 173'üm kısaca. Bu beni daha da delirtiyor kısaca durum. Bu ne yapmam lazım? Mental olarak pek iyi sayılmam zaten ama psikoloji çok kötü bir yandan da hırslı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha sağlıklı bir vücut için yemek düzenin olmalı. Ayrıca 173 Boy normal bence.

1,73 iyi hocam, neresini beğenmiyorsunuz? diye soracağım lakin kendinizden daha uzun birinin yanında kısasınız. Bu durumun sizi irite etmemesi lazım aslında. Değiştiremeyeceğiniz şeylerin üstüne değil, geliştirebileceğiniz şeylerin üstüne gitmelisiniz. Misal olarak vücut. Hayvan gibi yiyip hayvan gibi basacaksınız. Gelişim gördükçe daha da motive olursunuz. Tabii zamana yaymayı kabul etmek zorundasınız.

1,73 iyi hocam, neresini beğenmiyorsunuz? diye soracağım lakin kendinizden daha uzun birinin yanında kısasınız. Bu durumun sizi irite etmemesi lazım aslında. Değiştiremeyeceğiniz şeylerin üstüne değil, geliştirebileceğiniz şeylerin üstüne gitmelisiniz. Misal olarak vücut. Hayvan gibi yiyip hayvan gibi basacaksınız. Gelişim gördükçe daha da motive olursunuz. Tabii zamana yaymayı kabul etmek zorundasınız.
Hocam spor salonuna gidiyorum orda ortalama 500-800 kalori yakıyorum lakin eve geldimi yeme olayı bozuluyor abur cuburda var kola falan içesim geliyor baya max var 0 kalori de gene yağım var sabahları 91.5 kiloyum gün içinde 93 falan oluyor bi 90 a inmeye çalışıyorum hayvan gibi basıyorum spor salonunda 2 saatim geçiyor bide tatildeyim okul zamanı ne ypaıcam bilmiyorum çok garip bir psikolojideyim zaten ne yapıcam bnede bilmiyorum.

Daha sağlıklı bir vücut için yemek düzenin olmalı. Ayrıca 173 Boy normal bence.
İşte oturtamıyorum onu oturtsam bile bozuluyor .

Hocam spor yap boyun uzamaz ama güçlenirsin ve zamanı gelince o insanların kilosunun 2 katı bench atarsın.

Yapıyormuşsun zaten beslenmene ve sporunu sürdür bırakma günü gelince olacak.
Güçlüyüm boy olayından sonra bide güç mevzusuda var tabi .

Hocam spor salonuna gidiyorum orda ortalama 500-800 kalori yakıyorum lakin eve geldimi yeme olayı bozuluyor abur cuburda var kola falan içesim geliyor baya max var 0 kalori de gene yağım var sabahları 91.5 kiloyum gün içinde 93 falan oluyor bi 90 a inmeye çalışıyorum hayvan gibi basıyorum spor salonunda 2 saatim geçiyor bide tatildeyim okul zamanı ne ypaıcam bilmiyorum çok garip bir psikolojideyim zaten ne yapıcam bende bilmiyorum.
Benimde antrenmanım 1,5 saate yakın oluyor. Ben evime 5'de geliyor spora gidiyorum yemek yiyip hemen, en geç 20:00'da eve geliyorum. Okul biraz bahane gibi benim açımdan. Ben yapabiliyorsam sen hayli hayli yaparsın. Ayrıca kola iç, içme diyen yok ama her gün içme. Veya 1 bardak normal pepsinin kalorisine bak, gün içinde yediğin bir yemeği daha az ye. Bu şekilde kolanın kalorisi o yemeğin devamını sağlar. Mesela okula gidip marul götür. Yeşillik ve bol suyun yararı gerçekten iyi. Ayrıca salonda idman öncesi veyahut sonrası 2 eğimde 3km hedefin olsun. Gün geçtikçe 100 metre arttır bunları. Alışa alışa. Bu hem terlemeni(ödem atmanı) hem de kalori yakarak kilo vermeni sağlar. Bunları yaparken de en geç gece 1'de yat. Büyüme hormonunun erkeklerde gece 1 ila 3 arası en yoğun salgılanan saatleridir. O saatler içerisinde uyumaya çalış. Emin ol hayatın düzene oturur.

Benimde antrenmanım 1,5 saate yakın oluyor. Ben evime 5'de geliyor spora gidiyorum yemek yiyip hemen, en geç 20:00'da eve geliyorum. Okul biraz bahane gibi benim açımdan. Ben yapabiliyorsam sen hayli hayli yaparsın. Ayrıca kola iç, içme diyen yok ama her gün içme. Veya 1 bardak normal pepsinin kalorisine bak, gün içinde yediğin bir yemeği daha az ye. Bu şekilde kolanın kalorisi o yemeğin devamını sağlar. Mesela okula gidip marul götür. Yeşillik ve bol suyun yararı gerçekten iyi. Ayrıca salonda idman öncesi veyahut sonrası 2 eğimde 3km hedefin olsun. Gün geçtikçe 100 metre arttır bunları. Alışa alışa. Bu hem terlemeni(ödem atmanı) hem de kalori yakarak kilo vermeni sağlar. Bunları yaparken de en geç gece 1'de yat. Büyüme hormonunun erkeklerde gece 1 ila 3 arası en yoğun salgılanan saatleridir. O saatler içerisinde uyumaya çalış. Emin ol hayatın düzene oturur.
1 litre pepsi max 0 kalori zaten de içerken bi garip oluyorum yine bende 17.00 civarı eve geliyorum yorgun oluyorum yeme düzeni de tam yok şuan gerçekten zor zamanlar gibi kola da içesim geliyor ama gene bi garip oluyor ama tavsiyenizi dikkate alıcam.

1 litre pepsi max 0 kalori zaten de içerken bi garip oluyorum yine bende 17.00 civarı eve geliyorum yorgun oluyorum yeme düzeni de tam yok şuan gerçekten zor zamanlar gibi kola da içesim geliyor ama gene bi garip oluyor ama tavsiyenizi dikkate alıcam.
Ayrıca yaşınız kaç hocam? Genellikle sigara ve alkol harici bağımlılıklar küçük yaşlarda başlıyor. 14 müsünüz?

Başlığa ne yazsam tam bilemedim önceden de açmıştım bu tarz konu da pek tatmin olamadım. Güç ve boy konusunda çok takıntım var özellikle yakın çevreden veyahut arkadaşım olunca daha da beter oluyor benden güçlü veya daha uzunsa beni çok aşağılıyormuş gibi hissediyorum. Bu durum bende bayağı bir öfke yaratıyor. Benden önceden kısa olup şimdi ben kadar ya da daha uzunsa da aynı olay bilek güreşi vs. güç olayında da aynı şekil yardım falan al da demeyin. Spor salonunda gidiyorum ağırlık falan yapıyorum, yapabildiğim kadar kilo falan var. Göbek ve yağ var çok eritmeye çalışıyorum ama yeme düzenim yok. Boy konusunda da 173 boy 174-175 sanırdım kendimi abi ölçtü 173 çıktı. Evde de bazen 174-175 çıkıyor bazen daha da düşük yani 173'üm kısaca. Bu beni daha da delirtiyor kısaca durum. Bu ne yapmam lazım? Mental olarak pek iyi sayılmam zaten ama psikoloji çok kötü bir yandan da hırslı.

Hayatım boyunca hep boyum yüzünden dalga geçildim hocam bunlar boş işler vallah 1:73 olduğun için üzülüyorsun ben 1:58'im benim halimi düşünün ve de güçsüzüm bence takmayın hocam şahsen ben takmıyorum artık eskisi kadar dalga geçilmiyor ama yolda giderken bazı kızlar bana cüce,1:10 musun falan diyorlar pek önemsemiyor bence bunları sizde önemsemeyin kendimi ben oyun oynayarak mutlu ediyorum bu konulardan uzaklaşıyorum sizde bir şey bulun ve uzaklaşın.

Ayrıca yaşınız kaç hocam? Genellikle sigara ve alkol harici bağımlılıklar küçük yaşlarda başlıyor. 14 müsünüz?
yok 16 2.5 ay sonra 17

Hayatım boyunca hep boyum yüzünden dalga geçildim hocam bunlar boş işler vallah 1:73 olduğun için üzülüyorsun ben 1:58'im benim halimi düşünün ve de güçsüzüm bence takmayın hocam şahsen ben takmıyorum artık eskisi kadar dalga geçilmiyor ama yolda giderken bazı kızlar bana cüce,1:10 musun falan diyorlar pek önemsemiyor bence bunları sizde önemsemeyin kendimi ben oyun oynayarak mutlu ediyorum bu konulardan uzaklaşıyorum sizde bir şey bulun ve uzaklaşın.
Hocam o kızlara haddini bildirseydiniz yada dalga geçenlere bu yazıyı okurken bile sinirlendim her zaman güçlü olmalısınız kimseye kendinizi ezdirmeyin bende ortaokulda bir takım olaylar yaşadım ama sizin kadar değil boyun uzun ama aklın kısa diyebilirdiniz fiziksel güç olarak geliştirin kendinizi ne yazıkki bu dünyaya kötü genlerle şansız olarak gelmişsiniz herkesin geni ve şansı farklı bu dünyada bunu görünce üzüldüm adınıza ama Allahtan benim gibi bağımlı kilolu değilsiniz diye umuyorum kilo verilir ama bağımlılıktan kurtulmak zor kilo ya da etki ediyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı