Güç kablosu yerinden oynayınca PC kapanıyor

Rexie

Kilopat
Makaleler
7
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Sanırım güç kablom PSU'nun girişiyle tam uyumlu değil. Kenarlarda biraz boşluk kalıyor. Kablo sanki oturmamış gibi gözüküyor, ama daha fazla ittiremiyorum. Ve kablo yerinden oynadığında PC'ye giden güç kesilip geri geliyor. Eski PC'me tam oturan farklı bir güç kablosuyla da aynı sorunu yaşıyordum. Şimdilik kürdanla sıkıştırdım. Sorun PSU'nun girişinde midir yoksa benim kablolarımda mı?

Kablonu değiştirebilirsiniz. Bazı kabloların hem içindeki tel kalınlıkları hem de dış kaplamaları biraz ince oluyor.

Yeni kablo almaya çekiniyorum. Alırsam o da olmazsa boşa gidecek.

Xigmatek XPOWER 650W 80 PLUS
Kabloyla ilgili bir sorun olduğunu düşünüyorum,PSU hakkında kısa bir araştırma yaptım. Kabloyu orjinal 8 yada 4 pinlik kabloyla değiştirebilirrsiniz. Sistem kaç pin güç çektiğine bağlı.Yazın sisteminizi söyleyelim.

Kabloyla ilgili bir sorun olduğunu düşünüyorum, PSU hakkında kısa bir araştırma yaptım. Kabloyu orijinal 8 ya da 4 pinlik kabloyla değiştirebilirrsiniz. Sistem kaç pin güç çektiğine bağlı. Yazın sisteminizi söyleyelim.

PSU'dan çok anlamıyorum ama güç girişini diyorsanız 3 pinlik.

Yeni kablo almaya çekiniyorum. Alırsam o da olmazsa boşa gidecek.

Xigmatek XPOWER 650W 80 PLUS
Bi ara bu psu'yu kullandım. Kablosu kaliteli değil farklı kablo alırsanız sorun çözülür diye tahmin ediyorum. Ben buna benzer sorun yaşamadım 600w ve 650w xpower serisini kullandık.

Yeni konular

Geri
Yukarı