Çözüldü Güç kaynağı no signal hatası verebilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mrsll1

Kilopat
Bilgisayarı kullanırken sinyal yok hatası alıyoruz. Ekran kartı, anakart, işlemci ve RAM'lerde sıkıntı yok. İnternette gördüğüm bir konuda PSU sorunlu yazıyor.
Bu soruna yol açar mı PSU? Ona göre satın alacağız.

Şimdiden teşekkürler.

Monitörüm VGA bu sorundan sonra bütün kabloları yeniledim.
Bilgisayar zaten açılıyor ve sıkıntısız çalışıyorsa güç kaynağında bir problem olmamalı diye düşünüyorum.

Bilgisayar açılıyor bazen masaüstü geldiğinde sinyal yok diyor bazen oyunlara girerken örneğin League of Legends oyununda karakter seçerken FM 20 de devam et yazısında takvim ilerlerken Chrome'da 2 3 sekme açınca hafif fare kasıp sonra donuyor ve sinyal yok yazıyor.

Onboard ekran kartı çıkışını kullanıp denemeniz mümkün mü acaba? Bir de monitör ayarlarında giriş aygıtınız için diye bir tercih olabilir onu kontrol edebilir misiniz?

Onboard ekran kartı çıkışını kullanıp denemeniz mümkün mü acaba? Bir de monitör ayarlarında giriş aygıtınız için diye bir tercih olabilir onu kontrol edebilir misiniz?

Denicektim fakat işlemcimden dolayı yapamıyorum onu televizyonda denedim oradada aynı sıkıntıyı yaptı.
(AMD Ryzen 3500x)
Büyük ihtimalle.

PSU sorunluysa değiştireceğim yanlış anlamazsanız kesin midir?

Sinyal yok hatası genellikle ekran kartı arızasıdır. Önce kablolara bakın. Masa üstü gelirse OCCT programıyla sisteminizi komple stress testine sokun. Hatalı parça ortaya çıkacaktır.

Sinyal yok hatası genellikle ekran kartı arızasıdır. Önce kablolara bakın. Masa üstü gelirse OCCT programıyla sisteminizi komple stress testine sokun. Hatalı parça ortaya çıkacaktır.

Ekran kartını kontrol ettirdik bir sorun yok baktığım konualarda PSU sorunu olabilir diyorlardı anlamadığım için konu açtım emin olup bir tane PSU alacağım zaten bugün bir tane konu açmıştım PSU ile ilgili. Onun için bilgi arıyorum.

Güç kaynağı önemli bir bileşen. Sisteminize yetecek ve kaliteli bir psu seçerseniz ilerde sorun yaşamazsınız.Sistemim de Corsair marka psu kullanıyorum yıllardır sorun çıkarmadı. Bütçeniz elveriyorsa 80+ bir psu alın.

Yeni konular

Geri
Yukarı