Güç kaynağı önerisi

MSaid5142

Femtopat
Daha fazla  
Selamlar, PSU'dan gelen fan sesi ve cool whine sorunundan dolayı aşağıda belittiğim sistemime yeni bir PSU bakıyorum.

MSI B450M-A PRO Max anakart.
AMD Ryzen 5 2400G işlemci.
G.Skill Ripjaws 1x16 RAM.
Samsung 860 Evo 250GB SSD.
Seagate 1TB HDD.
Gametech GT-001 4x120mm Rainbow fanlı kasa.
Gametech GTP-600 RGB 600W 80 Plus Bronze Power Supply.

Bir de PSU'yu değiştirmişken kasa da bakmalı mıyım?
Mümkün olduğunca sessiz olması önemli, hangi kasa markalarını veya modelini önerirsiniz?
Zalman veya Dark gibi adını duyduğum markalar iyi midir?

Seasonic focus Plus 650W 80+ Gold tam modüler (1100TL)
Seasonic S12II-620 620W 80+ Bronze (800TL)
Bu iki PSU arasında düşünüyorum. Focus Plus olanın Gold sertifikası ve hybrıd modunda %30'a kadar fansız çalışması aradaki 300 TL'ye değer mi?
@GFYT

Seasonic focus Plus 650W 80+ Gold tam modüler (1100TL)
Seasonic S12II-620 620W 80+ Bronze (800TL)
Bu iki PSU arasında düşünüyorum. Focus Plus olanın Gold sertifikası ve hybrıd modunda %30'a kadar fansız çalışması aradaki 300 TL'ye değer mi?
@GFYT

Bu olabilir. Gayet güzel ve kaliteli bir model.

High Power 750W 80+ GOLD Performance GD Aktif PFC Güç Kaynağı (HP1-J750GD-F12S) - Güç Kaynağı - PC Bileşenleri | Teknobiyotik

Hatta Gittigidiyor üzerinde 868 TL. Daha uygun fiyatlı.

Seasonic üstüne karar kıldım marka olarak. Sadece 80+Gold olanın bana ne artısı olur, hybrid mod kullanışlı mı?
80+ Bronze almak yerine farkı verip Gold almak daha mı mantıklı?

Ben de yukarıda bahsettiğim güç kaynağını kullanıyorum, fiyatına oranla gayet kaliteli. 2 yıl oldu hiçbir sorun yok, sıfır ses. Ama siz seasonic karar kıldım diyorsanız öyle olsun, zaten o da çok kaliteli, üzmez kesinlikle.

Senin hybrid dediğin sanırım high power modelinde de olan, belli bir kullanıma kadar fanı çalıştırmıyor güç kaynağının. Bence çok da gerekli değil çünkü en azından benim attığım güç kaynağı çok sessiz fark edilmiyor bile. Aynı şekilde seasonic de sessiz varsayıyorum, çok gerekli değil. Ama 80 plus gold olması bence önemli. Eğer bütçemi zorlayamam derseniz bronze olan modeli tercih edin. Zorlayabilirim derseniz bence aradaki 300 tlye değer. Ama her halukarda ikisinden de memnun kalırsınız, sorun yaşatmaz. Size kalmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı