Güç kaynağından gelen ses ve kasa titremesi sorunu

zaphod

Kilopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Merhaba.

Bilgisayar kasası bilgisayar açıkken devrildi. Ardından kasa titremeye ve kasadan ses gelmeye başladı. İşlemci, ekran kartı ve güç kaynağı fanlarını teker teker durdurup denedim, ses güç kaynağı fanından geliyor. Ama kasanın titremesine anlam veremedim. Bilgisayar kasasını ters çevirmekte buldum şimdilik çözümü. Ters çevirince ses gidiyor ancak kasaya dokununca çok olmasa da hala hafif bir titreme hissediliyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Bu şekilde bilgisayarı kullanmaya devam etmem tehlikeli olur mu?

Dostum ihtiyacın olan şey tam olarak aşağıdaki resimde, fan ile birlikte gelmesi gerekir :

Eki Görüntüle 28057

Bu dönüştürücünün 4 pinlü büyük kısmını güç kaynağından gelen dişi molex yani o beyaz ve büyük olan kablo ile birleştir.
Ortadaki 3 pinli küçük ucu da fanına tak. Sonra fanı PSU'nun içerisine koy ve montajını yapıp kapat, sorunsuzca çalışmaya devam edecektir.

Evet zaten buna benzer bir şeylerdi hatırladığım kadarıyla. Ben de böyle yaptım.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı