Güç kaynağından patlama sesi geldi

• Konuyu başlatan Etan
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 900

Etan

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayarda test çözdüğüm esnada yüksek bir patlama sesi geldi haliyle korktum kokladığımda hafif yanık kokusu vardı ama 2-3 saniye durdu koku ekran kartı ve CPU'yu kokladığımda onlardan gelmediğini anladım forumda böyle bir yazı var mı diye kontrol ettim aynı sesi alan arkadaşların güç kaynağında sıkıntı varmış, sıkıntı tam olarak ne ve evde çözebilir miyim? Bu 3. güç kaynağı oldu değiştirdiğim ve bu sefer güzel bir marka taktırmıştım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi marka ve model taktırdınız? Elektrik şebekeniz iyi mi? Geçmiş olsun.

Bilgisayarda test çözdüğüm esnada yüksek bir patlama sesi geldi haliyle korktum kokladığımda hafif yanık kokusu vardı ama 2-3 saniye durdu koku ekran kartı ve CPU'yu kokladığımda onlardan gelmediğini anladım forumda böyle bir yazı var mı diye kontrol ettim aynı sesi alan arkadaşların güç kaynağında sıkıntı varmış, sıkıntı tam olarak ne ve evde çözebilir miyim? Bu 3. güç kaynağı oldu değiştirdiğim ve bu sefer güzel bir marka taktırmıştım.

Platoon 700Wluk bir modeli.
Hangi marka PSU?
Odaya gelen elektrik hattınızı kontrol ettirin bir de üç kere olması normal değil.

Nasıl ettirebilirim?

Bilgisayarcı bunu özellikle taktı ve önerdi ayrıyeten bugün aradığımda gel değiştirelim gibi bir şey söyledi.

O bilgisayarcıya bir daha güvenmeyin derim, değişim falan yapmasın. Zararı karşılasın.

Anlamıyorum, neden üç kere patlama sesi aldıktan sonra hala daha platoon adlı C4'e bulaşırsınız ki? Aerocool var, High Power var. Düşük bütçede taş gibi markalar, geçmiş olsun.

İşini bilmeyen bir bilgisayarcıymış hocam.

Platoon markasını ilk defa denedim diğerleri farklı markalardı.

Yeni konular

Geri
Yukarı