Güç kaynağından ses geliyor

KannHeil

Hectopat
Güç kaynağımdan bazen "tızzz" diye bir ses geliyor. Yük olup olmaması fark etmiyor, bazen oluyor bazen olmuyor. Bu ses olurken kasaya dokunduğumda ufak bir titreme hissiyatı alıyorum. Bu sesin kaynağı ne olabilir? Ve çözümü nedir? Şimdiden yanıt verenlere teşekkürler.

Büyük ihtimalle Fan'dan geliyordur. Güç kaynağınızı sökün, Saç kurutma makinesi ile içine güzelce üfletin. ( Aşırı toz çıkabilir ) Kontak Spreyi varsa eğer, fanın göbeğine sıkın. Eğer yoksa herhangi bir sıvı yağ damlatabilirsiniz. Fan haricinde güç kaynağında titreşime sebep olabilecek bir parça yok.

Gamepower 550W PSU. Kronik sıkıntılı biliyorum ama aldık bir kere. :D
ewqeqwe,.jpg

Coil whine olabilir, neredeyse her PSU'da veya ekran kartında olan bir şeydir.
Normal ve önemli bir şey değil.

Güç kaynağındaki coil whine ne aralıklarla olur? Ve yük altında olup olmaması etkiler mi?
Büyük ihtimalle Fan'dan geliyordur. Güç kaynağınızı sökün, Saç kurutma makinesi ile içine güzelce üfletin. ( Aşırı toz çıkabilir ) Kontak Spreyi varsa eğer, fanın göbeğine sıkın. Eğer yoksa herhangi bir sıvı yağ damlatabilirsiniz. Fan haricinde güç kaynağında titreşime sebep olabilecek bir parça yok.
Ben bunu garantiye göndersem yaparlar mı? Yoksa benim yapmam daha mı sağlıklı olur?

Yeni konular

Geri
Yukarı