Güç Kaynaklarındaki 3V ve 5V Kanalları Ne İşe Yarar?

Yani yeter mi bu sistem için?
Ve Molex to 6 pin 12vden ceker dedin ama ondan once ikisinden de çeker dedin.
İkisinden de çeker demedim. Yanlış anladınız galiba. Takılan parça hangi voltaj ile çalışıyorsa o kanaldan çeker. Yani sata girişinde hem 3.3 hem 5 hemde 12v var. Sabit diske takarsan 5v kanalını kullanır. Çevirici kullarak ekran kartına bağlarsan 12v kullanır.

Sistem için bu tarz hesaplamaları yapmana gerek yok. Toplam güce bakman yeterli. Ekran kartını arattığımda 500w psu önerildiği gözüküyor. 450w sınırda kalabilir. Eğer güç kaynağın yeteri kadar kaliteli değilse sisteme zarar verebilir. Bir elektrik kesintisi ya da kısa devre durumunda sistemi korur.

Guru3D'de ekran kartınla alakalı bu bilgiyi buldum.
  • The card requires you to have a 500 Watt power supply unit at minimum if you use it in a high-end system. That power supply needs to have (in total accumulated) at least 40 Amps available on the +12 volts rails.
500w güç kaynağı tavsiye edildiği ve 12v kanalından 40a verebilen bir güç kaynağını tavsiye ediyorlar.

İkisinden de çeker demedim. Yanlış anladınız galiba. Takılan parça hangi voltaj ile çalışıyorsa o kanaldan çeker. Yani SATA girişinde hem 3.3 hem 5 hem de 12v var. Sabit diske takarsan 5V kanalını kullanır. Çevirici kullarak ekran kartına bağlarsan 12v kullanır.

Sistem için bu tarz hesaplamaları yapmana gerek yok. Toplam güce bakman yeterli. Ekran kartını arattığımda 500W PSU önerildiği gözüküyor. 450W sınırda kalabilir. Eğer güç kaynağın yeteri kadar kaliteli değilse sisteme zarar verebilir. Bir elektrik kesintisi ya da kısa devre durumunda sistemi korur.

Guru3D'de ekran kartınla alakalı bu bilgiyi buldum.
  • The Card requires you to have a 500 Watt Power Supply unit at minimum if you use it in a High-end System. That Power Supply needs to have (in Total accumulated) at least 40 amps available on the +12 volts rails.
500W güç kaynağı tavsiye edildiği ve 12v kanalından 40a verebilen bir güç kaynağını tavsiye ediyorlar.

Hayır onerilen güç bu kadar yuksek değildi HD 6870 12 pinli ona bu kadar istemiyorlar.
TechPowerup.com
Hayır onerilen güç bu kadar yuksek değildi HD 6870 12 pinli ona bu kadar istemiyorlar.
TechPowerup.com
Bu hd 5770 icin

Dosya Ekleri

• S10419-000913.jpg
    S10419-000913.jpg
    60,8 KB · Görüntüleme: 29

Geri
Yukarı